Преди десетина предупредих, че това което предстои няма да е лицеприятно, да гали слуха, да вдъхва надежда, защото то е наследство от натрупани проблеми в образованието и възпитанието, припомни анализаторът.
Поведението на Атанасов не е смущаващо, защото изразяването е въпрос свободен избор. Проблемът е, че възмущавайки се срещу поведението на този младеж, ние не си даваме сметка, че се възмущаваме срещу слабостта на институцията, отбеляза Богомилова. То добре прикрива едно тъгуване по свят който ни е познат. Ако изключим провлачения тон, бавното говорене, блуждаещия поглед, няма да остане нищо, освен една обругана институция.
"Ние се намираме в центъра на един рушащ се свят. Вътрешните ни опори страдат, външните са разклатени е нормално хората да се чувстват притеснени. Цялото поколение, от което ние ще имаме деца и внуци е дислексично. Дислексията не е болест, но е състояние, което води до огромни физиологични и психологични разстройства, особено когато се говори под чужда диктовка".
Коментирайки изявите на политическите лидери, Богомилова отбеляза изразяването на премиера Кирил Петков, който няма правилен словоред и синтаксисът му е голям проблем. Особено, когато думите не са излезли от сърцето.
Много хора ми казват по- добре ли беше при Рашидов или при Бойко. Какво да ви кажа да сменя шкембето с бульон от трюфели - все си е чорбасъ, ние не правим кой знае каква промяна.
Лошото е, обобщи Стела Богомолова, че това води до липса на доверие и загуба на устои. Фалшива толерантност ни кара за приемаме неприемливото. Ако подценим ситуациите на публичния позор или пък да ги надценим - все няма да е добра позиция. Образователната система я няма, а с нея и културата.
Това са елементи на коловоз, който до нищото и тогава идва диктатурата. Тя идва като единствено спасение, колкото и това да е трагично.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
Управляващата коалиция изглежда стабилна, поне досега не е имало някакъв по-сериозен трус, каза в предаването "Точно днес" политологът доц. Иво Инджов . "Създаде се усещането, че такъв е възможен, заради постановката в бюджета за пенсиите, че няма да растат с швейцарското правило. След силна критика от страна на БСП и на опозицията това бе..
„Съдейки по проекта на бюджет за 2025 година и прогнозата, която е дадена до 2028 година, очевидно е, че икономиката, демографската система, участието ни в ЕС, са с големи проблеми. Тоест – България е в хиперкриза. И проблемите не са толкова в бюджета, колкото в икономиката, в нашите връзки с други европейски страни. Тъй като..
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..