„Вече една година тази система не може да отстрани грешките и пропуските за работа с нея. В дните 18 и 19 април нямахме достъп до електронния модул, за да стигнем до изпълнение на рецептите. Самата система има много контроли, които трябва да се направят, преди изпълнението на дадена рецепта, но през тези два дни колегите не са имали достъп до тях. Това доведе до разкарване на пациентите и изнервянето им. Колегите също бяха много изнервени, защото губят време, а не могат да работят. Така че, тази работа с въвеждането на изцяло електронни рецепти, не винаги ще гладка“, каза Дима Стайкова.
Фармацевтите са притеснени от факта, че всички изписани в България ще трябва да постъпват в Националната здравно-информационна система.
„Ние сме сериозно притеснени дали това ще е възможно и дали ще е възможно във всички моменти. Което означава, че продажбата на лекарства в определени моменти може да блокира изцяло. И то поради много причини“, обясни Стайкова.
Според нея проблеми могат да възникнат и при издаването на тези рецепти, тъй като сега лекарските практики използват този софтуер, но само в частта на изписване на лекарства по НЗОК.
„Има много практики в доболничната помощ, основно на специалисти. Всички стоматологични практики нямат изобщо готовност, а при тях също се налага да се изписват лекарства. Тоест имаме проблеми в частта на изписването на електронни рецепти. От наша страна също имаме проблеми, защото не сме видели номенклатурата на всички лекарствени продукти, които са по лекарско предписание“, каза председателят на Регионалната колегия на Съюза на фармацевтите.
Цялото интервю с Дима Стайкова можете да чуете в звуковия файл.
Само с един глас разлика общинския съвет на Асеновград спря опита за промени в Подробния устройствен план, необходим за да заработи кариерата за мрамор и баластра в с. Горнослав. С 15 гласа "за", 14 "против" и един "въздържал се" Общинският съвет в Асеновград отказа на концесионера - фирма „Запрянови“ да да изготви техническо задание за..
580 души, възрастни и самотноживеещи хора с увреждания в Пловдив, вече получават помощ вкъщи по проект, който частично заменя съществувалия до края на 2024 година "Грижа в дома". Лилия Кичукова от общинската дирекция за социално подпомагане, която ръководи проекта, обясни, че първоначално той е предвиден за 455 потребители, но от януари досега се..
Какво стои зад съпротивата срещу въвеждането на еврото у нас, в която по деликатен начин се намеси и президентът Румен Радев и докъде ще се стигне с протестните действия? Според политолога доц. Татяна Буруджиева, ако президентът Радев искаше активно да се ангажира с въпроса за защита на българите и преодоляване на техните страхове по отношение..
Започна подготовката на обществените поръчки за общинската, областната, междуобластна и републиканска транспортни схеми от квотата за възлагане от Община Пловдив. Това обяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив новият директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“ Димчо Йоргов. Най-напреднала е процедурата за..
На 21 май Светата Православна Църква почита светите Велики царе и равноапостоли Константин и Елена. На тази дата своя храмов празник отбелязва и църквата „Свети Свети Константин и Елена“ в Стария град. Архиерейската света литургия там бе оглавена от пловдивския митрополит Николай. Още от рано сутринта към църквата „Свети свети..