Какви ще са икономическите и политическите последствия от спирането на руския газ за България? Темата ще коментираме в утрото на 28 април с нашите събеседници – Иван Хиновски от Българския енергиен и минен форум и с политолога доцент Антоний Гълъбов.
Докато енергийната тема е водеща за страната, пред Пловдив на дневен ред е тегленето на нов заем за 44 милиона лева. Кметът Здравко Димитров ще ни каже повече за обектите, които ще се финансират с него, а също дали града може да си го позволи, на фона на нестабилни икономически обстоятелства.
Следим и напрежението сред жителите на Белащица, които отново излизат на протест срещу извозването на инертни материали от производствената база край кариерите преди спирането на концесионния договор. От мястото на събитието очакваме включване на Живка Танчева.
Ще говорим и за емоциите и чувствата на възрастните хора в Пловдив. Те са отразени в произведения на известни писатели и в изложба, които са в рамките на проекта „Да се чуем“ на фондация „Елизабет Костова“. Повече за него ще ни разкаже изпълнителният директор Виолета Радкова.
В зона „Култура“ очаквайте интервю на Веселина Пеева с Боян Ангелов за новата му книга „Универсум“.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. Тази седмица в рубриката ни гостува Инна Церовска, съосновател на театралната школа в Паталеница.
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...