В понеделник ще говорим за трудното движение напред и избора на посока, която да следваме, когато дилеми не липсват.
В условия на несигурност политическите нагласи и геополитическите оръжия са опасни, дори когато не се задействат с барут.
А него не можем да го изключим в съзнанието си, защото за последните години светът много бързо и силно се смали след няколкото епохални събития с политически, медицински и икономически знак. И всички те натежават всеки ден на плещите на обикновените хора с отсъстваща сигурност за оцеляване, нетрайни работни места, бизнеси, граждански свободи и нови зависимости.
Събеседниците подред: политическият анализатор и преподавател в СУ "Кл. Охридски" проф. д-р Марин Русев - Какъв геополитически климат очертават конфликтите по оста Русия - Украйна - НАТО и какъв е разказът на България за случващото се днес в национален и глобален контекст.
Златко Златанов - председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите във Велинград и Западните Родопи и заместник-председател на БАХР - с аргументите на бранша да се включат в националния протест, заявен от превозвачите и синдикатите на 18 май.
Какво означават подновените усилия за въвеждане на еврото в България от 1 януари 2024 г. във време на инфлационни процеси, нарастващ външен дълг, несигурна инвестиционна среда, фалиращи бизнеси, и енергийна криза. Коментар очакваме от икономическия анализатор Михаил Кръстев.
И тази година община Пловдив превръща добрите дела в кауза. 11-то издание на вече традиционната за града кампания се провежда под патронажа на кмета Здравко Димитров. На 16-ти май учениците от ПГ по хранителни технологии и техника ще приемат писмени номинации пред стълбите на Каменица. Датата съвпада с Международния ден на наследствения ангиоедем. Събеседник по темата е Йорданка Петкова - създател на инициативата и председател на сдружението на хората страдащи от рядкото заболяване.
Преди това ще разкажем и за една вече станала традиционна благотворителна инициатива на ОУ "Алеко Константинов" в подкрепа на децата от Дома за деца лишени от родителски грижи "Княгиня Мария Луиза". Чуйте по темата началната учителка Мариана Найденова.
А в "Добро утро, ден" тази седмица гостува Таня Георгиева - дългогодишен директор на Областния червен кръст в Пловдив.
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..
Говорим за първата самостоятелна изложба на талантливата Александрина Фрумусаки, „Притчи за душата“. Този петък, в Пловдив. Гостува ни и Виктор Францес, директор на фондация „Калпатару“. Днес от 18 часа, в Дом на културата „Борис Христов“, е представянето на „Черната книга – медитации за всеки ден“, на Свами Тиртха. Очаквайте и..