Сирената на съвестта ни ще порази точно в 12 ч. хаотичния дъх на живота и всеки българин, заради достойнството си, ще закове в минута лично време частицата България от себе си в устоите на държавността.
Кога, къде и как изгубихме посоката и докога ще търсим новите герои не само в историческата памет, а в реалността ни днес?
Втори юни е денят за среща с времето, със себе си, с потомците на Христо Ботев, с величието и свободата на духа в името на паднали за нея знайни и незнайни български герои.
С директора на Драматичен театър Пловдив Кръстю Кръстев, носител на Специалната награда „Пловдив” за изключителни постижения и цялостен принос в областта на изкуството и културата за 2021 година – разговор за смисъла да отстояваш ценности, завещани от великия революционер и поет Христо Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България.
Ще разговаряме и с Ася Николова – директор на национален музей „Христо Ботев“ – Калофер за начина, по който родното място на достойния българин и страната ни носят белезите на времето и отстояват своето „утре“.
На съвременния политически терен сме свидетели на многобройни битки. Една от трудните и сложни за предвиждане сред тях е тази, за позицията на страната ни за трусовете в коалицията и европейския път на Република Северна Македония в динамиката на последните събития. Събеседник – политологът Любомир Стефанов.
Пловдивчани и гостите на града могат да се включат към една благотворителна кауза, зад която зазстават 320 талантливи деца, преминали обучение в Занаятчийското училище за деца в Стария Пловдив през миналата година. Интервюто с Албена Халачева от Регионална занаятчийска камара – Пловдив е на Антония Попова.
В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на изложба – живопис на художничката Ваня Бурова в Мексиканска графика в Стария град. За творбите с общо заглавие „Механика на душата“ с авторката разговаря Стоян Терзиев.
А в „Добро утро, Ден“ и днес продължава разговорът с един от най-успешните каратисти на България Валери Димитров.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..