Талантливата певица Веси Пашалиева представя своя нов албум, който носи любопитното и интересно име „432Hz“. Премиерата е на 17 юни, от 20 часа, в старинно училище „Св.Георги“ – Асеновград. На 24-ти юни, албумът прави и своята пловдивска премиера. „432Hz“ е осъществен с подкрепата на Национален фонд култура.
"Песните в този албум са посветени на нещата, които забравяме в ежедневието си. Музиката в него е създадена, за да провокира човек да спре и да се заслуша, да се заслуша и да се замисли. Изказът в албума е по-минималистичен, което създава усещане за джаз музика върху съвременна мелодична линия", казва Веси Пашалиева.
Името “432 Hz” е символично и носи послание за търсене на светлина, в съзнанието и душата. Това е тонът ЛА, който е в основата на музиката, на интелигентния дизайн в природата. Това е честотата на музикалната хармония и музикалната вибрация на вселената. На тази честота се настройват музикалните инструменти до 1939 година, след което честотата е променена на 440 Hz.
Албумът е създаден с участието на Веси Пашалиева – вокали, Благовест Янков – китари, Марк Бауъринг – бас, Кирил Илчев – ударни, Цвета Карагеоргиева – саксофон. Обложката е дело на Десислава Тодорова и Емилиян Ламбрев
Песните са на български и английски език, шестата песен е изцяло вокално изпълнение. Текстовете на песните са на Веси Пашалиева, Миа Сердарева и Мариела Читакова. Повечето от тях са свързани с природата, с хармоничното усещане на човека и с позитивното му търсене в живота.
Веси Пашалиева е автор и на музиката на пет от песните в албума. Шестата песен е съвместно композирана с китариста Благовест Янков. Албумът „432Hz“ е изсвирен изцяло от живи инструменти. Аранжиментите са на екипа от музиканти създал албума, с изключение на песента „Cherry pie“, чийто аранжимент е на Александър Леков.
На представянето на албума на 17-ти юни, в Асеновград, специален гост ще бъде пианистът Владимир Петков.
Повече за албума и песните в него разказва певицата Веси Пашалиева, гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте, в прикачения файл.
Малко над 1 милион лева възлизат спестените средства от бюджета на Фондация „Пловдив 2019“ за миналата година, който е в размер на 3 милиона 618 хиляди лева. Изразходваните средства са малко над 2 милиона. Според отчета на фондацията изпълнението на бюджета е 56%. От общо 2 милиона и 600 хиляди лева бюджетна субсидия от Община Пловдив, са похарчени..
Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България. Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия. Призът „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Пред..
В предаването за книги на Радио Пловдив на 22.02. 2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ (нови книги) Алеко Константинов. Бай Ганьо. До Чикаго и назад, пътеписи, разкази, фейлетони. 402 стр., ок. 7А, Фама+, 2025. Мика Валтари. Синухе Египтянинът. 600 стр., 7А, Изток-Запад, 2025. Владимир Зарев...
Изложба базар на мартеници, изработени от майсторките от Клуб „Българка“, ще се открие тази вечер от 18 ч. в читалище „Възраждане“. Проявата включва литературно-музикална програма с участието на приятели на читалището. Това е втора поред изложба, посветена на 1 март, като началото беше поставено миналата година. Клуб „Българка“ съществува..
Сега, когато футоролозите ни уверяват, че идва епоха, в която ще трябва да преизобретим себе си, в "Срещите" се връщаме към някои изконни човешки качества. Обединихме ги във въпроса: "Какво означава да принадлежиш към човешкия род днес?" Търсим отговорите с писателя Красимир Димовски и богослова Радослав Паскалев.