Новите 20 министри в кабинета на Гълъб Донев официално ще поемат функциите си, след като президентът Румен Радев подписа указ за разпускане на 47-то Народно събрание на 2 август. С лице към насрочените от него предсрочни избори за Парламент на 2 октомври, от новия отбор експерти в четвъртия служебен кабинет на Радев се очаква да овладее управленския разпад, разчитайки на повече прагматика в коалиционното общуване в името на гражданите и на българския национален интерес.
Как ще се представят новите и какви приоритети ще следва поредният служебен кабинет на президента Радев за преодоляване на вътрешните кризи и в съответствие с начертаната посока в геополитически план – събеседник политологът доц. д-р Милен Любенов.
Защо любовта на българският избирател към всяко правителство трае от 14 месеца до две години и доколко актуална е максимата днес в силно неравновесна политическа и икономическа среда? За предопределеността на националния ни характер и солената цена на политическите грешки – по темата – историкът проф. д-р Милко Палангурски.
За посланията на стартиращата във вторник кампания на Българския червен кръст –„SOS! ЗДРАВЕ“, насочена към възрастните хора чрез програма Мобилни социални екипи съвместно с Община Пловдив – разговор с директора на БЧК Таня Георгиева.
А в минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на фотоизложбата на Атанас Кънев и Елена Панайотова под надслов „Далеч от Африка“.
В залата за временни експозиции на Главната улица двамата творци разказват за процеса на въвличане на африкански артисти и деца в риск в творчески обучения и театрални фестивали върху местни легенди и приказки на брега на езерото Виктория в Кения, като повдигат въпроси за ролята на документалната фотография за прилагане на сценичните изкуства за социална промяна чрез уникален български модел.
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...