Новите 20 министри в кабинета на Гълъб Донев официално ще поемат функциите си, след като президентът Румен Радев подписа указ за разпускане на 47-то Народно събрание на 2 август. С лице към насрочените от него предсрочни избори за Парламент на 2 октомври, от новия отбор експерти в четвъртия служебен кабинет на Радев се очаква да овладее управленския разпад, разчитайки на повече прагматика в коалиционното общуване в името на гражданите и на българския национален интерес.
Как ще се представят новите и какви приоритети ще следва поредният служебен кабинет на президента Радев за преодоляване на вътрешните кризи и в съответствие с начертаната посока в геополитически план – събеседник политологът доц. д-р Милен Любенов.
Защо любовта на българският избирател към всяко правителство трае от 14 месеца до две години и доколко актуална е максимата днес в силно неравновесна политическа и икономическа среда? За предопределеността на националния ни характер и солената цена на политическите грешки – по темата – историкът проф. д-р Милко Палангурски.
За посланията на стартиращата във вторник кампания на Българския червен кръст –„SOS! ЗДРАВЕ“, насочена към възрастните хора чрез програма Мобилни социални екипи съвместно с Община Пловдив – разговор с директора на БЧК Таня Георгиева.
А в минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на фотоизложбата на Атанас Кънев и Елена Панайотова под надслов „Далеч от Африка“.
В залата за временни експозиции на Главната улица двамата творци разказват за процеса на въвличане на африкански артисти и деца в риск в творчески обучения и театрални фестивали върху местни легенди и приказки на брега на езерото Виктория в Кения, като повдигат въпроси за ролята на документалната фотография за прилагане на сценичните изкуства за социална промяна чрез уникален български модел.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..