Сряда сутрин по горещите теми, лятно и не съвсем.
Новият кабинет се захваща с цената на газа, на горивата и инфлацията. Премиерът Гълъб Донев заяви, че служебното правителство не е Б отбор в управлението на държавата, а президентът Румен Радев очерта основния приоритет – сигурността на страната и призова за националното единение, което трябва да следваме неотклонно в трудните за Европа и България времена. Бившият премиер Кирил Петков пък успокои, че условия за апокалипсис в България няма и съобщи, че правителството му оставя излишък в бюджета от 1,5 млрд. лв., а в държавната хазна над 8,5 млрд. лв.
До 9.30 теми и събеседници в програмата :
- за политиката - служебен кабинет, предстоящи избори и очаквания да се решат редица проблеми преди есента и зимата - анализ на политолога Цветанка Андреева.
- за инфраструктурата и хората - в област Смолян държавата финансира важни общински ВиК и пътни обекти за над 34 млн. лв. - от къде ще се започне и какво предстои - ще разберем от областния управител Емил Хумчев.
- за екологията - компостираща инсталация за зелени отпадъци, събирани от домакинствата, градинките и обществените паркове ще бъде открита днес в близост до село Михилци, община Хисаря. За предимствата и ползите на разделното събиране на био отпадъците ще чуем кметът на общината Пенка Ганева -Христина Йорданова разговаря с нея.
- за ваканцията - с още една тема от Смолян - 7-ят летен лагер за деца с диабет на Асоциация „Докосни дъгата“ и първи национален гвардейски ученически лагер на Сдружение „Младежки гвардейски отряди“ -ползата и добрата работа в екип - репортаж на Радостина Чернокова.
В рубриката "Великите европейци" Пламен Асенов разказва за Тристан Тцара.
Започваме след новините в 7.00 часа!
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..