По думите й, политиката е властта. Но има различни политици. Когато властта прекали с търпението на народа, се стига до политици от друг тип характер като Ботев и Левски.
"При отварянето на някакви компроматни кореспонденции и чужди тефтерчета днес какво наднича оттам? А какво наднича от тефтерчето на Левски?! Спомнете си предсмъртното му писмо към "байовците". Слагат ти въжето, но той говори за Отечество, за идеали, за свобода, за опасности и бунт. Словото му е просто, думите - ясни, семето пада в сърцата на хората, както е казал поетът и тогава се случват неща, каквито никога повече не се случват".
Политиците плашат хората, защото езикът и мисленето са свързани. Не може да се говори с иронични, скалъпени клевети и недоказани обвинения.
"Въпреки цялата омраза към политиканстването обаче, въпреки това, което пише в тефтерчетата и компроматите, хората все още продължават да мислят, че политиката е престижна работа. Знаят, че когато си политик, ще получаваш много, много безплатни неща, които са скъпи за обикновените хора и още - скъпа заплата. Това е като история за яйцето и кокошката. Не знаем откъде се завърта порочният кръг - дали хората са наивни и омерзени и търсят огледален образ на себе си или са толкова уморени, че не искат да разсъждават."
Хората са привикнали с лъжи, наизустени думи и това води до необходимостта да префокусираме - не към политиците, а към обществото.
"По-скоро политиците имат нужда от ново човечество. Сега идва хора от генерация с когнитивно нетърпение. Социалните мрежи правят хората напрегнати, говорът им е телеграфен, като че ли грешките им в едно 5-минутно слово са 500 пъти повече от едно 5-те грешки в 5-часово слово на Тодор Живков.
Няма ги написаните доклади, нито ораторите, но когато има скъсана връзка между частните писачи на текстовете на политиците и произносителите им, а след това - и на ай ти специалистите, които ги обработват, за да стигнат до таргет групите, няма как да не настане умора, досадяване и недоверие".
Богомилова обаче е категорична, че до 10-12 години ще станем свидетели на носителите на нов тип култура. "Идва едно поколение на най-малките - деца мълчаливи, по-вглъбени и много чисти. Следя професионално от 40 години промяната в психиката, в говора, в ценностната система и това действивително е така".
Интервюто - звуковия файл:
Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по- високи, каквото се каза вчера на среща на министъра на туризма Мирослав Боршош с туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от..
Иновативен подход в часовете по история прилага преподавалят Генка Геройска. Те преподава на учениците от Основно училище "Гео Милев" в село Белозем. При изучаването на Седемте чудеса на античния свят учениците са изработили умалени модели на пирамидите в Гиза, висящите градини на Семирамида и Александрийския фар. Нейният подход е отличен в..
Опитът да се контролират цените на стоки и услуги е еднозначен и той е, че абсолютно не работи, коментира пред Радио Пловдив финансовият експерт Любомир Дацов. Подобни практики, смята той, обслужван целите на силните правителства или някакви популистки интереси. "Няма как да се решат структурни проблеми с мерки за контрол върху цените. Това..
64-годишен жител на девинското село Брезе почина вчера, защото линейката не могла да стигне до дома му, който е на черен път без асфалт. Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му Наложило се кметицата на селото Ирина Кочовска да организира няколко мъже, които да свалят човека на носилка до линейката, където да му подадат..
Агресията в НС не е нещо ново, но същевременно едва ли предизвиква кой знае какъв интерес. В крайна сметка парламентът е място за говорене, а не за бой, заяви в предаването "Точно днес" политологът Страхил Делийски. "Трудно ми е да си представя, че може да има друг прочит освен прочита на деформираната представа за НС и политическата култура. Тя е..