За хората в наводнените карловски села Каравелово, Богдан и Слатина неделя преди обяд е време за съвземане от нанесените от бедствието щети. Все още интересът към парламентарните избори е слаб, хора почти не се срещат по коридорите на кметството и на читалището, където са поместени двете избирателни комисии.
„От 611 по списък към момента са гласували 40 души. За сравнение на предходните избори – обикновено гласуват над 200 души. Определено обаче хората се измориха от многото избори и от наводнението. Тук основната възрастова структура на гласоподавателите е 45 – 50 години“, отчете председателят на една от избирателните секции в Каравелово Иван Петков.
Обиколка на екипа на радио Пловдив из селото установи, че голяма част от засегнатите след наводнението предпочитат да разчистват около домовете си, вместо да отидат до избирателните секции. Причината е, че те са се обезверили.
„Шахтите ни са запушени, всичко е леш, за какво да гласувам. Сега чистим мръсната вода“, коменира един от жителите на Каравелово. Все пак има и такива, които макар да не са доволни от начина, по който се е справила държавата след бедствието избраха да отидат да гласуват. Сред тях е и възрастна жена, която ходи с бастун и за да стигне до изборната си секция, трябваше да измине около километър пеш. Отишлите до секциите се надяват да се спре със сезонността на изборите и да се състави едно устойчиво правителство. Според местните новите народни представители трябва да наблегнат върху няколко основни теми – социална политика и корупция.
Общият брой гласоподаватели в община Карлово, където попадат и трите села, са 43 827.
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим по темата с Евелина Славкова..
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..