Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четирима лекари от Пловдив са с национални награди

| обновено на 20.10.22 в 12:20

В програма "Точно днес" разговор с д-р Георги Цигаровски, председател на РК на БЛС в Пловдив за наградите, връчвани на изявени лекари всяка година на празника. Разговаряме също и за важните параметри на бюджета за здравеопазване и исканията на неговите колеги в условията на продължаваща пандемия.

На Деня на българския лекар, Български лекарски съюз връчи престижните награди на медицинската гилдия за 2022 г.  Званието „Лекар на годината 2022“ получи проф. д-р Иво Петров - кардиолог, визионер, общественик, спасител на сърца и хиляди човешки животи. 

Д-р Иван Маджаров, председател на БЛс връчи наградите на младите надежди в категорията „Ти си нашето бъдеще“. Носителите за 2022 година за Пловдив е д-р Божидар Христов от МУ-Пловдив.

Министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев награди отличените в категорията за “Принос за развитие и утвърждаване авторитета на съсловната организация“. За Пловдив наградата е за дългогодишния председател на БЛС в Пловдив д-р Георги Сакакушев.

Петима са носителите на приза “Принос за развитие и прилагане на иновативна медицина и уникални техники“. За Пловдив наградата е при проф. Благой Маринов, д.м., заместник-ректор на МУ-Пловдив.

Зам.-председателят на БЛС д-р Николай Брънзалов отличи победителите в категорията “Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалност“. Проф. Диляна Вичева, д.м от МУ-Пловдив взе приза в тази категория. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28
Кольо Парамов

Страната трябва да излезе от сегашния "режим на пауза"

Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите.  Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..

публикувано на 07.02.25 в 10:56