Трети ден депутатите от 48-то Народно събрание са там, където завършва краят на кръга. Положението вместо да се влошава става безнадеждно, каза доаейнът в събранието Вежди Рашидов.
Няколко часа по-късно – след спорове, размисли и гласуване, депутатите избраха най – възрастния си колега за своя председател. Вежди Рашидов вече е първият сред равните.
Това ще разблокира ли работата на държавата? Кой е кръгът и къде завършва неговото начало? За ирационалната геометрия на българската политическа реалност ще говоря със социолога проф. Иво Христов , бивш депутат от гражданската квота на БСП.
Тема с продължение от Пловдив:
И днес продължава гражданската активност срещу пробива под Водната палата. Протестиращи пловдивчани внесоха в общинската подписка, подкрепена от 800 души и онлайн петиция от 1800 граждани. Кои са протестиращите, за какво настояват и какво очакват - репортажът е на Антония Попова.
И още:
При лична инфлация около 50% на работещ в България служебното правителство обяви проектобюджет за годината, в който минималната работна заплата се замразява и се залага 1,5% икономически растеж. Прогнозата на БНБ за икономиката през необходимата година е за 0,1% ръст. Може ли и с какви мерки да се овладее прогресивното обедняване? Ако то не спре, кога социалното напрежение ще избухне като бомба? Коментарът ще е на макроикономиста проф. Гарабед Минасян от Института за икономически изследвания към БАН.
На този фон : Цената на новия годишен пакет в хотел във Велинград достига 11 500 лева за 4 дни с възможност в президентския апратамент да отседнат до 6 човека.
Новогодишните предложения на туристическите браншове във Велинград ще коментираме със Златко Златанов , председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите „Велинград и Западни Родопи“.
Биха ли избрали пловдивчани да посрещнат Нова година във Велинград или предпочитат по – екзотични дестинации, които се оказват по – евтини? Мнения и коментари събра в анкета Димитър Владимиров .
Как Античният театър в Пловдив може да се съживи от прогресивни технологии? За прилагането им към недвижимото културно наследство в проект, финансиран от Национален фонд „Култура“, ще разкаже Веселина Пеева.
Започваме след новините в 15 часа, слушайте ни до 17!На 7 януари в България се отбелязва Ивановден – истински празнична е тази дата, тъй като на нея празнуват над 300 хиляди българи. В празничното утро ние ще говорим за важните теми, които касаят делничнте проблеми, ето какво ще чуете във времето от 6 до 9.30 часа: Има ли шанс да се подновят преговорите за редовен кабинет до връчването на..
Защо неочаквано приключват преговорите за съставяне на правителство с първия мандат? Доколко сериозна може да бъде официалната причина за несъгласие от страна на ГЕРБ с ДБ? Какво се крие зад това и отиваме ли на поредните предсрочни избори? Коментираме със социолога от агенция „Медиана“ Кольо Колев . На 6 януари Църквата почита Богоявление и..
Третият по значимост християнски празник е днес и се нарича Богоявление. Според библейската легенда, на този ден Йоан Кръстител е покръстил Исус Христос в река Йордан. Българите наричат този празник Йордановден. На този ден се извършва освещаване на водата и се чества с литургия и празничен водосвет. Църковният служител хвърля кръст във водата, а..
На 6 януари православната църква чества един от най-големите християнски празници - Богоявление. Този ден е посветен на Кръщението на Исус Христос от Йоан Кръстител в река Йордан. Богоявление се смята още за ден на светлината и просвещението. На 6 януари се прекланяме пред Христо Ботев и честваме 177 години от рождението му. Ще бъдем в родния град на..
Днес в предаването Ви срещаме с прекрасната Виктория Петкова. Тя е автор и издател на поредицата детски книги „ Българознайко “, които за последните осем години имат над 80 хил. продадени копия и достигат до всички континенти и до Космоса. За смелостта да надскочи собствените си мечти, за старанието да събере мъдростта на традициите ни, за..