Обвненията, че народът е разделен, отпада следното от показаното на отпуснатите в първия им работен ден, който продължава три дни – тяхната реторика на разделението, обидни реплики и грозни сцени показват първия източник и генератор на разломите в обществото.
Държавните дела са ли на народа, както твърдият римският оратор, политик и писател Цицерон? Разговорът за политическата ситуация у нас ще е с доц. Александър Христов от Центъра за анализи и кризисни комуникации. Негова е репликата, че „И Чингис хан да дойде в парламента, няма да усмири страстите.“
Бюджетът на държавата е новото изпитание пред партиите, които по – лесно копаят пропасти, отколкото градят мостове. За бюджета е извънредно заседание на парламента утре, на което ще докладва служебният министър на финансите. Тя обяви три варианта на проектобюджет за година и изрично подчертава, че увеличаването на доходите минава през поемането на нов дълг и дефицит. Коментарът ще е на проф. Ганчо Ганчев , икономист и преподавател в Югозападния университет.
Тема с продължение:
Има ли строително разрешение за продажба под Водната палата в Пловдив? Какво казва началникът на РДНСК-Пловдив Мария Дончева пред групиращите протести на пловдивчани – срещата следи Антония Попова.
Оказва се, че заместник-кметът с ресор финанси Величко Родопски не знае нищо за строителното разрешение за пробива. Общината обаче настоява за заем от 24 милиона лева за довършването на стадионите "Ботев" и "Локомотив" в Пловдив. Разговорът със заместник-кмета също е на Антония Попова.
И от партия „Продължаваме промяната“ се обявиха за спиране на пробива под Водната палата. Какви са мотивите им и защо ги представят като граждани и пловдивчани, а не като политици – репортажът по темата е на Емил Костов.
И още:
По българските земи е имало шамани и те са били посредниците между световете – говорим с автора хипотезата, която световната наука призна - видния археолог проф. Николай Овчаров.
Срещата ни в ефира на Радио Пловдив започва след новини в 15 часа и продължава до 17. Бъдете с нас!Днес в предаването посрещаме кибер експерта Ясен Танев, с когото ще говорим за актуалните капани в нета, как да ги избегнем , за новите инициативи на Европейския цифров информационен хъб "Тракия" и какво предстои да направи държавата ни, за да не бъде санкционирана по линия на компютърната сигурност. С писателя Любо Николов се срещаме във втората част..
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..