Повече от месец след изборите за Парламент, редовно Правителство все още няма, а политическите лидери пресмятат с тезиси на непримиримост или пък изненадващо единомислие, маневрите за извеждане на страната ни от кризата.
Войната в Украйна и непредсказуемите ходове на Кремъл, частичните избори в САЩ, трудният български път към Шенген и дебатът за изпращане на военна помощ за Украйна, са не само тест за издържливостта на обществото ни, но и формулират въпроси, които отнасяме към националната сигурност и готовността на държавата да даде адекватни решения. Коментарът е на експерта по международна сигурност и геополитика проф. Румен Кънчев.
Голяма част от хората, преболедували COVID-19, развиват усложнения, известни като т.нар. „постковид синдром“. Как се диагностицира и лекува постковид синдромът у нас и в другите държави – с хематолога д-р Чавдар Ботев разговаря Елена Крушкова.
В дебютната си книга „(Не)възможната свобода“ кинокритикът д-р Деян Статулов разглежда основните аспекти на идеологическата цензура в българското игрално кино в периода 1948-1989 г. Преди представянето й в литературен клуб „Петното на Роршах“ – разговор за цензурата на седмото изгуство у нас и по света и генезиса и механизмите за контрол в българското кино през тоталитаризма.
Във времето за култура след 9.00 в разговор с автора ще ви поканим на живописната изложба на Иван Милушев в галерия „Възраждане“ в Стария град. Художникът има над 40 самостоятелни изложби и множество общи участия в страната и по света. Работи в областта на живописта, графиката, акварела и илюстрацията.
В Европейския ден на музикотерапията, който се отбелязва от 2014 г. по инициатива на Европейската конфедерация по музикотерапия, за същността на метода и благотворното му влияние върху психиката – с Елена Кумчева – музикотерапевт от Центъра за социална рехабилитация на деца със специални потребности в Пловдив разговаря Христина Йорданова.
Рубриката „Евранет+“ е с фокус смяната на часовото време два пъти годишно и ефекта върху здравето и икономиката.
А в „Добро утро, Ден“ и във вторник оставаме в компанията на пловдивчанина и ръководител на Регионалното представителство на Европейската комисия за Пловдив и областта – Красимир Лойков.
Амбулаториите по здравни грижи на медицинските сестри и акушерките да получават директно финансиране от Здравната каса поиска професионалната им огранизация. На това се противопоставиха от Лекарския съюз с основен аргумент, че така се нарушава субординацията, при която лекарят ръководи лечебния процес. Ще чуем коментара на Диана Георгиева, която е..
По традиция в петъчния ефир "Четем с Радио Пловдив" минутки след 14:30 и заедно с колегата Жоро Пеев. Говорим разбира се "За животните с любов" с грууминг експерта Светлана Димова. Ще слушаме и хубава музика, и тялото си, но ще ни водят емоциите :) В тази посока говорим с музикалния психотерапевт Радка Георгиева, с която заедно ще Ви поканим на..
В първия работен ден за май в предаването "Точно днес" обръщаме поглед към първото Народно събрание, което се е провело в местността Оборище край Панагюрище и е поставило началото на парламентарната демокрация в България. Затова и на 2 май там се провежда Национален събор поклонение по повод 149 годишнина от Априлското въстание. За случилото се в..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува известният пловдивски журналист Руси Чернев, който започва кариерата си случайно, на 26 години, но бързо напредва в йерархията. Руси Чернев е бил дългогодишен главен редактор на вестник „Марица“, а сега управлява собствен сайт –Plovdiv dayli. Той има точна диагноза не само на..
Празничното утро на 1 май ще посрещнем с актуалните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 10 часа: Пловдив отбелязва 149 години от избухване на Априлското въстание. Какви са уроците днес и умеем ли да ценим свободата си? Гост в студиото на Радио Пловдив ще бъде главен асистент доктор Самуил Шивачев от катедра „История“ към..