Той припомни, че и при предишните промени, които въведоха машинното гласуване, са били използвани същите начини, както сега. Според него това е изключително лош метод.
„Защото изборните правила са малко по-различни. Те са основата не само на политиката, но и на обществените отношения и за тях е важно да има широк консенсус. Нужно е повече време, в което обществото да разбере защо се променят, а в този случай съвсем не беше така“, обясни Стефанов.
Политологът подчерта, че партиите в момента са превърнали темата за машинното гласуване и хартиените бюлетини в своя партийна идеология.
„Бъдете сигурни, че ако тези промени минат, когато минат година-две и има друго мнозинство от партии, отново можем да очакваме промяна. Колкото по-често се сменя методът за гласуване, толкова хората по-малко гласуват и по-трудно гласуват“, категоричен е изборният експерт.
Той смята, че е притеснително политизирането на темата и въвеждането на нови методи за гласуване, но без да бъдат развивани.
Цялото интервю с Даниел Стефанов можете да чуете в звуковия файл.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..