В интервю за Радио Пловдив той посочи, че миграцията не е случаен процес. "Някой някъде в тези държави, които не намириха устойчиви социални, икономически и политически решение предизвика всичко това и хората тръгнаха да търсят по-добър живот. Глобализацията обещаваше свободно движение на хора, стоки, капитали и информация, но се оказа , че това не е за целия свят. Международните политически съюзи вместо да търсят устойчиво развитие на цялата световна общност, започнаха да работят във все по-стестняващи се граници. А нашите политици не могат да намерат векторите, по които да се двжи и развива България в този променен свят", анализира ген. Стойчев.
Според него, работата на висшите служители в МВР, които си подадоха преди ден оствките, е кабинетна, а оставките им прост обслужиха политиците, които ги поставиха на тези постове. "Вместо да дават интервюта, те трябваше да направят няколко съвещания, за да разберат какво има в техния двор, да видят каква е приемствеността в гранични войски, да се види какво е състоянието на всички кадрите в МВР".
Тихомир Стойчев заяви, че случаите с мигрантите стават ежедневни и вече не са прецедент. "Въпросът е как информацията за тези случаи и действията по тях постъпва и се предава по йерархията в МВР. Оказва се, че полицаите са не само се необорудвани, но и няма координация в различните звена и структура. Т.е. нямаме алгоритъм за действие с мигрантите - това е проблемът".
Според ген. Стойчев промяната на законовата база изисква време, по- лесно е да се създаде алгоритъм за наблюдаване на престъпността и работа, свързана с мигрантския натиск. "Някой трябва да обясни на полицаите на пътя, че не са Рамбовци, че преследвайки с 200 километрав час мигранти, рискумат и своя , и живота на гражданите. Някой трябва да обясни това и и на началниците им, които да изработят алгоритъм за действие"
В заключенние бившият шеф на ЦСБОП беше категорчен, че кадрите ще решат проблемите в МВР. "Мъдри и компетентни хора ни трябват навсякъде – и в МВР и в голямата политика"
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...