Той подчерта още, че в състава на предложеното правителство има хора, свързани с всички партии през последните години, които са управлявали. Има и такива, които са свързани с опозицията – основатели на ДСБ. По думите на доц. Малинов след предизвестения резултат ГЕРБ ще кажат „ето, ние се опитахме, те бяха лоши, невъзпитани и не ни одобриха кабинета“.
Прогнозите на политолога са кабинетът да получи подкрепа освен от ГЕРБ и от „Български възход“, тъй като те още в предизборната нощ заявиха, че ще работят за правителство. Той разчита този знак като добре обмислена формула, ако третият мандат отиде при тях да да са в ролята на максимално сговорчива опозиция.
„В момента дебатът е на плоскостта прехвърляне на вина, безотговорност, опит отново да се плашат хората колко страшно ще стане, ако няма правителство. Искам само да отбележа, че вече няколко много тежки прокоби не се сбъднаха – за липсата на доставки на горива, на газ, за задълбочаването на инфлацията. Всичко това отива на заден план.
Нещата не са прекрасни, но се нормализират и в този смисъл дебатът ще бъде крайно неприятен, защото той няма да бъде по същество за политики, дори няма да е за кабинета, а ще бъде за това кои е виновен. Този дебат продължава вече твърде дълго, за да може да има каквото и да е влияние върху избирателите“, добави доц. Малинов.
Според него изборът на проф. Габровски за премиер е целял да подбуди симпатии и да доведе до разсъждения, че ГЕРБ имат нови и интересни хора, които не са политици.
„Целият проблем е, че самият проф. Габровски направи няколко грешки в комуникацията, казвайки, че част от министрите не ги е познавал, а по-рано беше казал, че той лично ги е избирал, т.е. получава се типичното наслагване на образа ГЕРБ и на Борисов върху всеки кандидат с подкрепата на ГЕРБ“, обясни доц. Малинов.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..