Първият делови ден на 2023 година ще посрещнем с оптимизъм и с пренастройване от празнична на работна вълна. Как да се случи това и можем ли да загърбим песимистичните настроения в първите дни от годината? Отговорите ще потърсим от психиатъра доктор Веселин Герев.
Ще говорим и за здравеопазването през 2023 година, и има ли шанс то да е по-качествено или липсата на анекс към Националния рамков договор ще е за сметка изцяло на пациентите? Темата проследяваме с председателят на Регионалната колегия на Лекарския съюз доктор Георги Цигаровски, който ще направи и прогноза затова кога се очаква грипната епидемия тази година.
В първия работен ден на годината ще е доста горещо и на политическата сцена. Точно днес президентът Румен Радев ще връчи втория проучвателен мандат на „Продължаваме промяната“. Има ли шанс да бъде изпълнен? За политическата 2023-та година ще говорим с Любомир Стефанов, политолог и университетски преподавател.
В първия работен ден на годината ще погледнем и какви са икономическите перспективи в следващите 12 месеца. Икономистът професор Боян Дуранкев с прогноза за годината.
Археологическата 2023 година в Пловдив също ще е доста натоварена, с акцент върху Небет тепе, Източната порта и Форум-Юг. Паолина Комсалова ни среща с Никола Стоянов, от който ще научим повече за реставраторската професия и предизвикателствата пред нея.
А в зона „Култура“ ще научим повече за новия сезон на Държавна опера-Пловдив. За него ще ни разкаже Нина Найденова, директор на културната институция.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. Тази седмица в рубриката ни гостува Димитър Герганов, икономист и основател на Пловдивско Историческо Общество. С него ни среща Живка Танчева.
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..