„Вероятността е много малка, защото ако ни изненадат по този начин ще трябва дълго време да обясняват тази изненада и да търпят последствията й. Нито една от партиите, в т.нар. хартиена коалиция, няма изгода да започне управление в ситуация на несигурно, нестабилно мнозинство при пълна липса на обществено доверие и с усещането, че е в резултат на задкулисие“, аргументира се Попиванов.
Той добави още, че мнозина надценяват значението на третия мандат и хвърлят твърде голяма тежест върху него. Според Попиванов още на изборите от 2 октомври е било ясно, че вероятността за съставяне на правителство в рамките на този парламент е малка. Три месеца по-късно вероятността не се е повишила нито за секунда, въпреки всевъзможните хипотези и конфигурации, с които се спекулираше.
„По-важно е да се гледа дали има реално разбирателство между партии, които имат мнозинство, разбирателство по приоритети или няма. Ако съществува такова разбирателство, няма значение при кого ще отиде мандата.
Да се търсят дребнави хитрости от страна на президентската институция при връчването на мандата е крайно пресилено.
Какво иска да ни каже ДБ, че не биха подкрепили БСП, но очакват БСП да ги подкрепи или искат да кажат, че Радев е попречил на коалиция между ГЕРБ и ДБ. Ако такава е била идеята да го бяха съобщили по-рано, за да може президентът да го калкулира в анализа си.
През цялото време съществуваха разнообразни недомлъвки и подмятания, които не водеха в никакви посоки и едва вчера, когато се изясни кои ще бъде мандатоносителят всички започнаха да обясняват как това проваля шансовете за правителство. Къде бяха тези шансове преди това“, коментира Попиванов.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..