По думите й, жените в тези групи се изявяват като лидери на мнение, независимо дали една пред друга, като препоръчват напр. стоки или услуги за бита, но и като правещи предценка за по-важните избори в семейството. Това са потвърдили и маркетинговите стратегии на компаниите, предлагащи стоки и услуги на жените, независимо от факта, че много стоките, които са таргетирани като "мъжки", се маркетират към жените, тъй като те вземат решенията за покупка.
В някои от групите - обект на изследването се прокрадва темата за 8-ми март, за правата, насилието, а в други - те са основна тема за разговор.
"В моето изследване направих паралел между реакциите по темата за Истанбулската конвенция, станала известна у нас като "Конвенция за третия пол", а все пак тя е насочена към превенция и мерки срещи насилието над жени. Изместването на фокуса от тази тема за мен беше достатъчно показателно, че по нея има още какво да се направи".
Д-р Александрова подчерта, като контрапункт на статистиката изнесена от КНСБ, че жените у нас получават 15% по-ниско заплащане от мъжете, че един от най-големите проценти на участие на жени в ръководни позиции в държавите-членки в ЕС, е именно в България.
Тя бе категорична, че разговорът за правата на жените днес, ще бъде винаги актуален, тъй като се изпада в двете крайности - от пълно онеправдаване и незачитане до прекомерна еманципация.
"Жените са двигател на баланса и спокойствието в обществото и когато те са добре, обществото ще бъде здраво. Затова моето послание по темата е насочено към този баланс, да не изпадаме в крайности, да ценим това, че сме жени дотам, че да бъдем женствени и че сме пълноценни във всичките си социални роли".
Интервюто е в звуковия файл.
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..
"Коледа за мен е съчетание между духовното и земното. Съчетание между самото Рождество, което е един от основните камъни в християнството и земното, защото е имения ми ден. Преди всичко обаче Коледа за мен е миризма на горящ пън, студ навън и щастието, че сме всички заедно". Така описа своите усещания на 25 декември именика Христо Коликов,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани с настъпването на светлия християнски празник Рождество Христово. В обръщението си той пожелава на всички здраве, благоденствие и мир. "Коледните празници са време на топлина, споделени мигове и добрина. Време, в което се обръщаме към семейството и приятелите си, споделяме надежда и търсим..
Училището насърчава децата да са винаги прави, на всяка цена. Но ще им се налага да взимат решения в несигурна среда. В този епизод опитваме да дадем някои насоки за запълване на тази празнота в образованието и възпитанието на децата. В два последователни епизода гостува Весислав Илиев, който споделя опит като ментор от образователната програма за..