Според нея не големите трусове могат да съборят правителството, а малките микро трусове, които ще се натрупат между самите партньори по време на управлението.
„Дали ще се случат тези микро трусове и до каква степен напрежението при изпълнението на дейностите ще ги свали все още е трудно да се прецени.
Ясно е обаче, че правителството ще бъде много нервно, ще има демонстрация на много разправии, скандали и различия, но в крайна сметка ще се стига до подкрепа на едно или друго решение“, каза доц. Буроджиева.
По думите й това е така, тъй като наблюдаваме две политически сили, които имат общи интереси, но са разделени на принципа на омразата, непоносимостта на единия към другия, тъй като едната политическа сила се появи, защото е обещала да премахне другата.
„Различието е само в емоционална плоскост, няма ценностни различия, така че там където става дума за действия на правителството то ще бъде подкрепяно, а там където трябва да се изрази непоносимостта един към друг, т.е. в дебата, ние ще наблюдаваме истерични сцени като вчера. Тези истерични сцени обаче няма да променят крайния резултат“, отбеляза Буроджиева.
Тя подчерта още, че правителството успя да се справи с най-важната задача, която се очакваше от него и заради, която хората бяха толкова мотивирани да има правителство – да внесе бюджет, той да бъде гласуван и приет от народните представители.
Според нея кабинетът Денков ще успее да изпълни само един от петте си приоритета – този за парите за общините и за местната власт, което всъщност беше най-важното нещо за ГЕРБ, които дадоха назаем властта, гарантирайки си функционирането на общините, където контролът е техен.
Политологът подчерта още, че не не разбира как очакваме някои да ни приеме в Шенген след като ние не придаваме смисленост в съществуването на държавата ни.
„Ние сме външна граница и трябва да си представим за европейските партньори как звучи ежедневната информация и случващото се в България, както и да помислим след това дали някои ще ни пусне в Шенген.
Създаваме на България образ на една държава, която не съществува, която е разграден двор, която е корумпирана, където властта всъщност се води само от собствените си интереси, а не от благото на гражданите“, обясни доц. Буроджиева.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..