В последния работен ден за седмицата ви събуждаме точно в 7 часа с новините, продължаваме до 9:30 с актуалните за деня теми, после подаваме топката на „Антена спорт“.
Ето и какви ще бъдат акцентите в програма „Точно днес“.
8 септември е обявен за ден на национален траур в памет на жертвите, загинали при наводненията в община Царево . В бедствието загубиха живота си двама мъже и две жени. За бедствието през очите на доброволното формирование Аварийно спасяване Пловдив, което подпомогна местните служби за справяне с последиците от придошлата вода, говорим с Георги Влайков.
Парламентът прие на първо четене и четирите законопроекта за промени в Закона за движение по пътищата. Измененията предвиждат допълнителни регулации за новите водачи, увеличени санкции, както и задължение контролните органи да спират на пътя и да връчват на водачите невръчени електронни фишове. Дава се възможност при извършването на административни услуги на гражданите, общините също да могат да връчват електронни фишове за наложени наказания. За ефективността на мерките в борбата с войната на пътищата говорим с Богдан Милчев от Института по пътна безопасност.
И от асфалтовата настилка се отправяме към планината. Разговорът е за фалшивите сигнали за изчезнали туристи и разхищението на човешки и финансов ресурс. Събеседник е Христо Сливков от Планинската спасителна служба.
Във фокуса на вниманието ни е и онлайн платформа със социален ефект. В нея пенсионери ще предлагат услуги в помощ на млади семейства. Проектът е финансиран със средствата от наградата „Млад предприемач на Пловдив“. Повече за него ще научим от Стела Балджиева – един от основателите.
Пренасяме ви и в магията на театъра. Само след три дни започва Международния есенен театрален фестивал „Сцена на кръстопът“. За пловдивските акценти във фестивала говорим с писателя и драматург Александър Секулов.
А кураторът Емил Миразчиев ни разказва за изложбата „След Войната“.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...