Необходим е анализ и сериозна работа за дигиталната трансформация на общинското здравеопазване в Пловдив, включително и по-голяма оптимизация на оперативните, административните и клиничните процеси. Това може да доведе до сериозно подобряване на качеството на предлаганите услуги, стана ясно по време на среща между експерти на Община Пловдив, Медицински университет в града и Български клъстер за дигитални решения и иновации в здравеопазването.
От неправителствената организация подчертаха, че работят много добре с Медицински университет-Пловдив, като висшето учебно заведение от тази година е и член на клъстера.
„Предвид доброто сътрудничество с Медицински университет-Пловдив и потенциалът на града, решихме да зопчнем от тук, заради добрата основа, която можем да положим“, каза Мира Ганова, изпълнителен директор на Български клъстер за дигитални решения и иновации в здравеопазването.
На срещата присъства и Радой Павлов, който живее и работи повече от 20 години в чужбина, а в момента е ръководител на „Дигитална архитектура“ към Университетската болница в Цюрих.
„Пристигам от една здравна система, която е на високо ниво, не само от гледна точка на дигитализация, но и като болнична инфраструктура. Очевидно ние няма как да направим големи стъпки и да се сравняваме с швейцарската здравна система. Но ние сме дошли с един пакет от предложения, с няколко малки, но важни стъпки, които трябва да се направят за да се положи основа за по-добро здравеопазване в Пловдив и областта“, заяви в инетрвю за Радио Пловдив Радой Павлов.
На първо място трябва да се създаде разбиране за информацията в здравната система и как тя да може да е в помощ не само от медицинските специалисти, но и от пациентите.
„Ще предложим и няколко конкретни стъпки за модернизиране на общинските здравни заведения, тъй като те нямат капацитет да се развиват като една модерна болница. Но смятаме, че с няколко малки стъпки, може да се повиши чувствително нивото на качесво на здравните услуги“, подчерта Павлов.
В звуковия файл можете да чуете цялото интервю с Радой Павлов.
Много скоро ще има решение на въпросите, свързани с разплащането чрез банкови карти в градския транспорт на Пловдив. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Недялков, изпълнителен директор на фирма „Тикси“, която внедри електронно-билетната система в града. Преди дни заместник-кметът по транспорт Ерол Садъков обяви на страницата си във..
Пловдив и областта са 3-ти в страната по разпространение на грипа. На какво се дължи това и стигнахме ли пика на болестта, питаме проф. Ива Христова , директор на Националния център по заразни и паразитни болести. Проф. Христова каза, че Пловдив е в челната тройка, но е убедена, че това е максималният брой заболели. През тази седмица ще има..
По повод днешния Световен ден за борба с рака специалисти от Комплексния онкологичен център в Пловдив констултират безплатно пловдивчани в изнесен кабинет на площад „Стефан Стамболов“. Целта е гражданите да получат информация за възможностите за профилактика, за ранна диагностика и навременно лечение в здравното заведение, коментира..
След значителния спад на обявите за работа през декември 2024 г. , в началото на новата 2025 година изглежда, че пазарът се връща към нормалните стойности на предлагане, съобщиха от HR компанията и кариерен сайт "Джоб тайгър". В края на януари от компанията отчитат 85 на сто ръст на всички обяви за работа спрямо предходния месец. Броят на..
През 2025 година община Пазарджик ще получи от държавата 3,5 милиона лева за облагородяване на инфруструктурата. Отделно през общинската програма за държавния бюджет за Пазарджик е одобрено финансиране за проекти на стойност 50 милиона лева. Общината работи и по европроекти за близо 100 милиона лева. Това съобщи пред Радио Пловдив кметът на..