В руслото на топлата и слънчева есен житейският поток носи емоции и изненади с различен знак от този, който политическите партии и техните пиари отчитат, за да направят равносметката, която ще им придаде необходимата тежест. С напредване на времето към местните избори темите свързани с тях се сгъстяват, както и въпросите, много от които ще останат незададени. Във вторник тръгваме по следите на фактите свързани с тях, но в различен от политическото говорене ракурс.
Каква информация за обществото, бита на хората в Пловдив и структурата на града могат да ни дадат едни избирателни списъци, съхранени в архива на община Пловдив и в случая - обект на историческата наука? Първите запазени избирателни списъци от 1898 г. разкриват интересни подробности за живота и структурата на следосвобожденската обществена среда и административното деление в Пловдив. С историка д-р Видин Сукарев от Регионалния исторически музей ще разговаряме за неговото любопитно изследване за пловдивските махали.
В контекста на геополитически конфликти, войни, терористични атаки, нарушена комуникация между управляващи, опозиция и в самото управление, в каква кондиция е българският избирател и успява ли да се ориентира за посланията, които партиите и политическите им представители изпращат - интервю с психолога Иван Игов.
В резолюция Европейският парламент изиска всеобхватен набор от политики и подходящо финансиране за преодоляване на проблема с продължаващата сегрегация на ромските деца в образованието. За мястото на страната ни общите усилия за премахване на дискриминацията и новите политики за намаляване на сегрегацията в българските училище - репортаж в рубриката "Евранет+" на Виолета Ашикова
В минутите за култура след новините на БНР в 9.00 - интервю с писателя Емануил Видински преди представянето на неговия роман "Дом дом за начинаещи" в литературен салон Spirt&Spirit , с което стартира новият артистичен сезон в клуб "Петното на Рооршах".
А в "Добро утро, Ден" продължава гостуването в рубриката на пловдивчанина от Ню Йорк Атанас Вълев, който произвежда българското кисело мляко "Тримона" в САЩ.
Светът е отправил поглед към новия стар президент на САЩ Доналд Тръмп, който декларира куп обещания към американците и смели тези във външнополитически аспект. Какво да очакваме след встъпването му в длъжност? Това е само един от въпросите, на които търсим отговор в утрото на 21 януари, ето останалите теми: Колко стабилно е новото..
Пловдив е на първо място в страната по време, което се губи в задръствания, показват данните от глобално проучване. На тази непрестижна позиция градът измества не само столицата София, но и редица големи световни градове. Повече за годишния трафик индекс и начина, по който се прави, ще ни каже Христо Грозданов, управител на Института по транспортна..
Започваме седмицата с разговор за книгата „Кречеталото“, на Христо Банов. В неделя, на 26-и януари, той ще я представи в Пловдив. Рубриката „Орисници“ е посветена на темата за сянката на бившите партньори. Очаквайте и рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев. Както винаги, след 14.30 часа. И не се хабете напразно...
Времето, измерено в безмилостното тиктакане на стрелките за болните, които чакат регулация за тестовете, от които зависи живота им. Времето и парите с поглед към бюджета на държавата, политическото бавене или пришпорване на влизането на България в еврозоната. Време за изкуството с кауза, за спомените в книга и новото геополитическо време, което започва с..
Защо изкуството се явява толкова добър учебен инструмент? Отговорите на тези въпроси търсим днес в предаването Клуб "Неделя"! Художникът и преподавател Станка Александрова е първият ни събеседник, с когото говорим за предизвикателствата на учителската професия и още за изкуството като инструмент, посредством който децата развиват умения за комплексно..