Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Свободно падане и ограничения в „Ден след ден“

Снимка: Министерство на отбраната

Към пропаст ли отива здравеопазването с електронните рецепти и проблемите, които идват с тях и в каква посока ще поемат пациетите след грешките, неуредиците и затрудненията при закупуването на важни за тях медикаменти? Коментар по темата за електронното изписване на лекарствата търсим от Елисавета Котова от Националната асоциация на децата и младите хора с диабет.

Малко или много са 1 427 лева чист доход за издръжка на един работещ в днешно време? Питаме пловдивчани и специалисти. По темата – анкета на Даниела Добрева и разговор с Петър Мишев от Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ.

Да очакваме ли нова бежанска вълна от Близкия изток? Министърът на отбраната Тодор Тагарев  коментира това  в Пловдив. Посещението му за Деня на военния парашутист проследи Севдалин Палаузов.

До каква степен наивизмът може да бъде източник на наслада за сетивата. Веселина Пеева ще ни каже това в разговор с художника Стоян Божкилов.

Слушайте ни до 17 часа в следобедната програма „Ден след ден“, за да чуете още по тези и други теми.

По публикацията работи: Димитър Владимиров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изобилие и морско синьо във „Вход свободен“

Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..

публикувано на 20.02.25 в 09:30

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00