За нея стана ясно от изказване на земеделския министър Кирил Вътев и на председателя на комисията по земеделие в НС Десислава Танева. Късно снощи пък финансовият министър отрече намеренията и увери, че държавата няма да продава държавни земи без широко обществено обсъждане.
Живко Живков подчерта, че земеделските земи, които са собственост на страната ни, са национално богатство, капитал, актив и стратегически ресурс. Добави, че времето ще покаже дали това е било просто опипване на почвата и призова министърът на земеделието да покаже реално как се управлява този държавен поземлен фонд и колко нелогична би била продажбата му.
„Продажба би се явила едно бързо и късо решение за попълване на бюджета за няколко години напред, но не и за бъдещето на държавата в следващите десетилетия.
Ако държавата печели 90 млн. лв. от рентата на тези земи, това означава, че за 3-4 години тези 360 млн. лв., който биха влезли в бюджета при продажбата им, ще бъдат изравнени и всяка една година без тази земя ще е загуба за държавата“, каза Живков.
Той добави, че тези земеделски площи са и инструмент за подкрепа на уязвими сектори.
Новото ръководство на АЗПБ се обяви за нов подход в работата на организацията със земеделските производители. Планират се повече активности на терен, разширяване на периметъра на асоциацията към по-голям кръг земеделски стопани в повече райони на страната и прехвърляне "на щафетата" към младото поколение в земеделието.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..