Тя подчерта, че все пак не трябва да се пренебрегва фактът, че скандалите се използват и за прокарване интересите на тези, които подкрепят кабинета.
„Не е лесен животът на това правителство, но то постига резултати въпреки трудната ситуация, в която е поставено.
Макар и гражданите да не са кои знае колко удовлетворени от кабинета, нагласите за нови избори са дори по-ниски. Хората по-скоро са склонни да понасят такова управление.
Общественият интерес би бил по-добре защитен, ако ГЕРБ имат по-голямо участие в един кабинет, за който да носят и отговорност“, каза Смилова.
Тя добави, че на ГЕРБ им е по-удобна ситуацията, в която не носят отговорност, но получават дивиденти от подкрепата.
Подчерта още, че предстоящата седмица ще бъде решаваща и предстои да видим дали ще договорят промените в конституцията.
Според нея от обществена гледна точка е странно, че най-важният закон на страната – бюджетът – се поставя на карта заради уволнението на един шеф на болница.
И третият вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите народни представители от ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ, ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 – от МЕЧ, "Възраждане" и "Величие". Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и Алианса за права и свободи не бяха..
Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие. "Възраждане"..
Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"? Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..
Общинският съветник от "Има такъв народ" в Пловдив Димитър Арнаудов напуска партията и групата в местния парламент и става независим. В съобщение до медиите той заявява, че решението му е осъзнат избор, който е резултат от дълбоки разминавания с начина, по който ИТН води местната си политика. Той твърди още, че отстраняването му от ръководството..
На кръгла маса в парламента младите лекари и специализанти представиха законопроект, предлагащ мерки, които да ги задържат в страната. В предварителна дискусия здравната парламентарна комисия реши, че до 28 юли ще подготви законопроект, въвеждащ минимални изисквания за заплащането на медицинския персонал. По темата говорим с Мурад Назимов , 6 курс..