Важни за Пловдив решения се очакват днес от общинските съветници. И въпреки че бюджетът за тази година от над 684 млн лева е с 28 милиона по-голям от миналогодишния, очаква се различните групи в ОбС да сблъскат позициите си за това как да се разпределят парите в градската хазна.
Аргументите „за“ и“ против“ между тезите на опозицията в местния парламент, че заложените приходи от местни дейности няма да бъдат изпълнени, и на кмета Костадин Димитров, че бюджетът изразява плавното преминаване от стария към новия мандат и отпушването на Пловдив от натежалите проблеми, муйте в репортажа на Антония Попова.
Деца помагат на нуждащи се чрез благотворителност. Фокус на инициативата е Средно училище „Св.Константин – Кирил Философ“, откъдето очакваме един от възможните отговори на въпроса колко важно е човек да е състрадателен и да прави добро – аргументи за благородните детски усилия събра в репортаж Яница Марова.
Датата 15-ти февруари свързваме с Международния ден в подкрепа на децата, болни от рак. Идеята на този ден е да се разпространи убеждението, че всяко онкоболно дете заслужава възможно най-добрата медицинска и психологическа грижа. Символът за съпричастност към децата, страдащи от онкохематологични заболявания, е златната панделка.
Напомняйки, че заболяванията при малките пациенти са лечими във висок процент и че страната ни предоставя адекватни условия и средства за лечение на малките пациенти, по темата търсим проф. д-р Мария Спасова - началник на Звено по детска онкохематология към клиниката по педиатрия в УМБАЛ „Св.Георги“.
Размисъл на една травматична тема от жестоко време предлага журналистката и авторка на книгата „За евреите и други демони. Епохи, етюди, есета“ Еми Барух. За човешкия път, който изминаваме, идвайки от „века, който дефектира, заради неспособността ни да съхраним и пренесем мълчанието“ около около болезнените факти, наред с крясъка и начина, по който разказваме собствената си история – интервю с авторката.
В минутите за култура след 9 ч. – интервю с авторката на книгата „Васил Левски: „Да възкръсне България с пълна свобода“ - проф. Вера Бонева преди представянето на нейния труд, посветен на малко проучени или пространно интерпретирани теми от живота и дейността на Апостола в Регионалния исторически музей Пловдив.
„Добро утро, Ден“ и в четвъртък гостува Виктор Янков от фондация „Пловдив 2019“.
В сряда сутрин говорим за политика, протести и имотния пазар, водим ви и до Археологическия музей в Пловдив. Разказваме ви и за първата изложба за годината в Градска художествена галерия. Ето и темите и събеседниците. Ще има ли правителство с първия мандат и възможно ли е кабинетът „Желязков“ да реши политическата криза коментираме с..
Пожар в центъра на Пловдив взе жертва. Огънят лумна в къщата на големия пловдивски благодетел и дарител Кудоглу, която е паметник на културата. Починал възрастен мъж бе намерен от пожарникарите. Разказът от място е на нашия репортер Димитър Валдимиров . Расте броят на острите респираторни заболявания в Пазарджик. Все още няма потвърден случай..
Днес залагаме на „Триединство, медитация, мълчание, танц“. Това е събитието, за което говорим с Вили Тичкова. Събота, 18 януари, в Пловдив. След 14 часа, следват подробностите. С психолога Ваня Кънева говорим за онова, което хаби енергията ни, както и за 7-те правила на Палиенко за хармоничен живот. Очаквайте и следразсъдъчния..
Здравната картина, подреждането на властовия пъзел и ефектите от новата "сглобка", идеите за промяна на изборните правила, грижата за децата през фокуса на благотворителната помощ, но и ангажимента на държавата и българското кино днес - това са заглавията на разговорите, които ще водим в утрото на 14 януари. Чуйте д-р Таня Учорджиева от РЗИ за нивото на..
Снегът все по-рядко пада над Пловдив, но когато градът побелее винаги се замисляме и за последиците. И за възможните опасности. Затова следим обстановката в града и региона, както и в съседните области. И търсим актуална информация за зимната обстановка и по пешехдните зони, и по пътищата. В разговорите по темата включваме областния управител Христина..