Важни за Пловдив решения се очакват днес от общинските съветници. И въпреки че бюджетът за тази година от над 684 млн лева е с 28 милиона по-голям от миналогодишния, очаква се различните групи в ОбС да сблъскат позициите си за това как да се разпределят парите в градската хазна.
Аргументите „за“ и“ против“ между тезите на опозицията в местния парламент, че заложените приходи от местни дейности няма да бъдат изпълнени, и на кмета Костадин Димитров, че бюджетът изразява плавното преминаване от стария към новия мандат и отпушването на Пловдив от натежалите проблеми, муйте в репортажа на Антония Попова.
Деца помагат на нуждащи се чрез благотворителност. Фокус на инициативата е Средно училище „Св.Константин – Кирил Философ“, откъдето очакваме един от възможните отговори на въпроса колко важно е човек да е състрадателен и да прави добро – аргументи за благородните детски усилия събра в репортаж Яница Марова.
Датата 15-ти февруари свързваме с Международния ден в подкрепа на децата, болни от рак. Идеята на този ден е да се разпространи убеждението, че всяко онкоболно дете заслужава възможно най-добрата медицинска и психологическа грижа. Символът за съпричастност към децата, страдащи от онкохематологични заболявания, е златната панделка.
Напомняйки, че заболяванията при малките пациенти са лечими във висок процент и че страната ни предоставя адекватни условия и средства за лечение на малките пациенти, по темата търсим проф. д-р Мария Спасова - началник на Звено по детска онкохематология към клиниката по педиатрия в УМБАЛ „Св.Георги“.
Размисъл на една травматична тема от жестоко време предлага журналистката и авторка на книгата „За евреите и други демони. Епохи, етюди, есета“ Еми Барух. За човешкия път, който изминаваме, идвайки от „века, който дефектира, заради неспособността ни да съхраним и пренесем мълчанието“ около около болезнените факти, наред с крясъка и начина, по който разказваме собствената си история – интервю с авторката.
В минутите за култура след 9 ч. – интервю с авторката на книгата „Васил Левски: „Да възкръсне България с пълна свобода“ - проф. Вера Бонева преди представянето на нейния труд, посветен на малко проучени или пространно интерпретирани теми от живота и дейността на Апостола в Регионалния исторически музей Пловдив.
„Добро утро, Ден“ и в четвъртък гостува Виктор Янков от фондация „Пловдив 2019“.
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..
В предаването днес Ви каним на мисия до Антарктида :))) Виктория Петкова и Кристиян Владов ще ни отведат до най-студеното място на Земята с и нтерактивното представяне на книгата "Българознайко - Мисия Антарктида" на 14.12. в Природонаучен музей Пловдив. Събитието е част от програмата на Ледения фестивал, който ще се проведе. Как ще премине той..
В утрото на 28 ноември засягаме важните теми от Пловдив и страната. Ще обърнем и специално внимание на образованието и на научните постижения в града и областта, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Малките ученици от Основно училище „Кочо Честименски“ стартират благотворителна инициатива, с която ще зарадват децата на загиналите..
Напрежението във Велинград заради откритата чума по овцете продължава втори ден. Поредна седмица таксиметровите шофьори настояват за сваляне на цената на застраховката „Гражданска отговорност“ и заплашват с блокада по празниците, а в парламента беше торпилиран шестият опит за избор на председател на Народното събрание, а може би и на бъдещ служебен..