В успокоеното предпролетно време на надежди и очаквания за динамични събития в управлението на страната, задвижваме плавно механизма на обичайното време с мисълта, че то ще ни спести доста тревоги и разочарования. И понеже сме в руслото на непредвидимия мемсец март, "Точно днес" го зареждаме с позитивни емоции и духовни пространства.
Подред: В галерия "Лабиринт" на 4-ти март кацат зветни "Чапли". Представя ги младата пловдивчанка Полина Стоянова, която от години живее и твори в София. Интервю на Живка Танчева.
Опера Пловдив съвместно с Драматичен театър - Пловдив представят премиерата на танц-театъра от световноизвестния хореограф Раду Поклитару "Утре след днес". Ден преди спектакъла, състоящ се от две миниатюри "Дъжд" по музика на И.С.Бах и песни на народите, и "Утре" по музика на Фредерик Шопен - събеседник е ръководителят на балета на Операта Мариана Крънчева.
Младежки дом Пазарджик представя за девета година професионални камерни, независими и алтернативни театрални форми в Мартенски театрален маратон 2024. За началото, което ще бъде поставено с монодрамата "Виктория" под авторството и режисурата на Йордан Славейков, номинациите и наградите, събитията в рамките на форума, който се осъществява с подкрепата на община Пазардик, ще разговаряме с директора на Младежкия дом Инна Церовска.
В обратното броене на времето до ротацията за политическите маневри в Сглобката, сигналите за управлението на страната и очакванията на гражданите - коментар на политолога доц. Милен Любенов.
Продължаваме и темата за икономическата среда в страната и готовността й за присъединяване към еврозоната с въпросите и страховете на българите - събеседник - Калоян Стайков - главен икономист в Институт за енергиен мениджмънт.
А гост в рубриката "Добро утро, Ден" в първата пълна мартенска седмица е Николай Серафимов - създател и директор на единствения в страната Мюзикхолен театър..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..