Не работи ли тя, не работим и ние! Така емоционално кметът на Карлово Емил Кабаиванов коментира бездействието на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет, която не е заседавала от средата на декември миналата година.
В бюджета има заделени 130 милиона за нейната работа, но комисията не е заседавала, заяви карловският кмет, за когото това е необяснимо.
От 15 декемви миналата година до сега Междуведомствената комисия не се е събрала на нито едно заседание!
Кабаиванов обясни, че председател на Комисията е министърът на вътрешните работи, но в нея има представители на различни ведомства, както и на Сдружението общините. За да се задвижи този сложен механизъм, явно трябва или намесата на министъра на фининасите, или на министър-председателя.
Емил Кабаиванов припомни, че след наводнението от 2 септември 2022 г. общинската администрация е изминала целия път по изпълнението на законовите процудури и това е коствало 10 месеца.
Отпуснаха ни 1/4 от поисканите средства, посочи кметът като уточни, че от поисканите над 75 млн. лв. в общината са получени едва 17.6 милиона за възстановяване на инфраструктурата от наводнението. Тези пари вече са изчерпани.
Кметът предупреди, че ще се стигне до момент, в който фирмите - изпълнители ще спрат работа и ще изтеглят техниката си, тъй като общината няма налични средства, с които да се разплати.
В момента на няколко места в община Карлово се изграждат разрушени мостове, почистват се и се укрепват речните корита и улици.
Не става въпрос само за Карлово, има и други места в България, които са пострадали. Хората недоволстват, а нашата работа е да им облекчим живота, каза кметът Кабаиванов.
Той настоява Междуведомствената комисия спешно да се събере на заседание.
Кабаиванов е подготвил писмо до служебния министър-председател и ще търси спешна среща с него. Ще настоявам той да дайде на място и ще настоявам Комисията да работи!
Интервюто на Елена Крушкова с кмета на Карлово Емил Кабаиванов е в звуковия файл.
През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската действителност. Докато азбуката и..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...