С политически очаквания и любопитство, свързано със следите на времето, магията на музиката, празничното и работно битие на медиците с респект към техния предстоящ празник и с обичта към животните е наситен последният делови ден на седмицата.
"Точно днес" ще се движим в коловоза на времето с разговори по споменатите теми, а събеседници са: политологът и преподавател в УНСС, катедра "Политология" Александър Димитров часове ключовата среща между президента Румен Радев и кандидата за служебен министър-председател Димитър Главчев, на когото на 30 март възложи да предложи състав на служебно правителство.
На старта на Първия античен фестивал "Диоклецианополис - Кръстопът на времето", посветен на основаването на античния град Диоклецианополис и 60 години от обявяването на съвременния град Хисаря с директора на Археологическия музей доц. Митко Маджаров разговаряме за посланията на форума, програмата, участниците и амбициите на местната власт, свързани с археологическото богатство на Хисаря.
За скритите аспекти в дерматологията и имуномедиираните заболявания - тема на ХV Конференция по Дерматоалергология, която се провежда от 5 до 7 април в Пловдив - интервю на Елена Крушкова с доц. Румяна Янкова, завеждащ сектор по алергология и дерматология към УМБАЛ "Пълмед" и зам.председател на секцията по Дерматоалергология към Българско дерматологично друество.
В събота община Пловдив ще отбележи Световния ден на бездомните животни заедно с кученцата от общинския приют. Даниела Добрева разговаря с Велислава Костадинова, отгледала терапевтичното куче Атос, което от няколко години помага при терапията на малките пациенти в пловдивската педиатрия и онкохематология.
Във времето за култура след 9.00 ще ви поканим на концерта на Опера Пловдив, посветен на 120-та годишнина от рождението на Любомир Пипков. Интервюто е с маестро Павел Балев, под чиято инициатива и диригентска палка и с участието на Лиа Петрова - цигулка, ще прозвучат цигулковият концерт на Ян Сибелиус и симфония №2 на Любомир Пипков.
А в "Добро утро, Ден", продължава гостуването на баскетболния треньор Тина Димитрова.
Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..