В утрото на 22 май поставяме акцент върху пациентите с автоимунни заболявания, минаваме през биоразнообразието в Родопите и цените на туристическите услуги в община Асеновград, за да стигнем до изложба рисунки на български художник, който повече от 20 години живее в САЩ и има собствена галерия. Ето и темите и събеседниците:
Точно на 22 май отбелязваме международния ден за биологично разнообразие. За животните и растенията, които се срещат в Родопите, за изчезващите видове и опазването им, както и как влияят климатичните промени върху биоразнообразието говорим със Стефан Аврамов, експерт във фондация „По-диви Родопи“.
А в Асеновград готвят почти двойно увеличение на цените за посещение на туристическите обекти. Подробностите по темата от разговора на Даниела Добрева с Димитър Кирков, директор на ОП „Туризъм“ в Асеновград.
И още нова информационна телефонна линията помага на пациентите с автоимунни заболявания. За нея ни разказва Анета Драганова, председател на Асоциацията на пациентите с автоимунни заболявания.
В минутите за култура ви водим на изложба рисунки в галерия Савов. Творбите са на художника Веселин Куртев, който дълги години живее зад океана.
В рубриката „Великите европейци“ тази седмица Пламен Асенов ни пренася в света на Карл Фридрих Цайс - германски инженер-механик и оптик.
А в "Добро утро, Ден" продължаваме с третата част от разговора с поетесата Елена Диварова, която гостува в рубриката тази седмица.
Започваме след новините в 6 и сме до 9:30.
Слушайте ни!
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ е талантливият, млад пианист Илиян Тиганев, който е и автор на химна на театралния фестивал „Сцена на кръстопът“. Завършил е Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство "Проф. Асен Диамандиев". Следвал е и в Италия. Въпреки крехката си възраст – едва 25 години – вече е диригент на певческото..
Стигнахме ли дъното или копаем дъното на дъното и какво има на дъното на Черно море – това са въпросите, на които търсим отговори днес. Поводите са поредният провален избор на председател на парламента и незапочналите или блокирани преговори за мнозинство и правителство, както и представянето в Пловдив на книгата „Подводни мемоари“ на Илия Щирков...
Времето е намръщено и възхладно както се полага на ноемврийската есен. Пловдивските тротоари и въобще всички повърхности в региона с изненада си припомнят какво е влага след дългото отсъствие дори на капка дъжд. Пешеходците по улиците в синхрон със синоптичната обстановка са си надянали сериозните лица заедно с връхните дрехи сякаш в знак на мълчалив..
От 15-ти ноември започват Коледните пости. Време не само за лишаване от животинска храна, но и дълъг път към смирението, който ще продължи точно 40 дни. Търсим го и в утринната програма на Радио Пловдив до девет и трийсет, ето какво ще чуете: Кои са най-важните послания на Коледните пости и как можем да станем по-добри, с мисъл за ближния?..
Какво се случва в Пловдив на четвъртия ден след въвеждането на промяната в обслужването на градския транспорт? Кой е най-новия археологически обект, чието официално откриване предстои до дни? Ще има ли развитие по възстановяването на кино „Космос“? За всичко това говори кметът Костадин Димитров в репортаж на Иванка Петкова. Къде стои..