Безкрайното търпение ражда мълниеносни резултати. Пловдивчани, заредете се с олимпийско търпение поне до Коледа!
По обед утре се спира движението по Бетонния мост за ремонт, който ще продължи шест месеца. Утре е събота, лято е и движението е по-ограничено – така кметът Костадин Димитров мотивира решението на общината. Той дори се превърна в словотворец, посочвайки, че това е начинът властите „да етапират ремонтите в града“. Репортажът по темата е на Антония Попова.
А жегата в градските автобуси почти изпоти и кмета, който се закани, че общината е на ръба да прекрати договорите с някои превозвачи. Ще чуем как Костадин Димитров коменитра абсурдната ситуация в транспорта.
Летните инфекции бележат ръст, но пък намалява разпространението на коклюш, съобщи в Пловдив главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. Той присъства на връчването на дарение от Световната здравна организация, предназначено за изследване и лечение на бежанци и социално слаби хора в България. Репортажът от УМБАЛ „Св. Георги“ е на Даниела Добрева.
Предизвикателствата пред приобщаващото образование обсъждат в Пловдив педагози от цялата страна. Домакин е Пловдивският университет, а участник в срещата е и министърът на образованието и науката Галин Цоков. За форума разказва Елена Крушкова.
Кои са пловдивските депутати на „Възраждане“ в новото 50-то Народно събрание? С кого ще си партнират и има ли червени линии, които няма да прекрачват? Иванка Петкова ни среща с депутатите и обобщава политическите им заявки.
И още:
Има ли трайна формула за властта у нас? Докога ще продължава кризата на представителността на партиите? Защо хората не гласуват и какъв знак е това? Темата коментираме с Орлин Колев, доктор по конституционно право, преподавател в Софийския университет.
С журналистката Ружа Райчева разсъждаваме за възможните комбинации в новия парламент. Питаме се дали правителство на ГЕРБ и ДПС с малка помощ от други партии ще доведе до експлозия и задават ли се нови избори?
Веселина Пеева ще ни срещне с писателя Стефан Цанев, а поводът е представянето на неговата книга „Небесна гледна точка“ в рамките на фестивала „Пловдив чете“.
Слушайте Радио Пловдив в следобеда на днешния петък, започваме след новините в 15 и сме заедно до 17 часа.Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..
Втори ден въздухът в Пловдив е опасно мръсен, като превишението на фините прахови частици нахвърля нормите поне 2 пъти. Тенденцията ще се запази и през следващите 2 дни, според прогнозите на синоптиците. Кои са основните замърсители и какви са причините, какви мерки предприема Община Пловдив, за да се бори с мръсния въздух, и как да се предпазим,..