Много са темите, които стоят на дневен ред пред Пловдив и засягат сериозно неговите жители. Има обаче и такива, които правят живота в града цветен и различен. За тях ще говорим в първото утро на седмицата, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Ще свършат ли скоро мъките на пловдивчани, свързани с градския транспорт? Точно седмица имат на разположение превозвачите да изпълнят изискванията за качество на услугата, а именно – работещи климатици в автобусите, както и редовно изпълнение на заложените в договорите курсове. Детайлно за проблемите разказва колегата ни Михаил Косев в голям видеорепортаж на тема „Общински транспорт: поличбата на Пловдив“. От днес до петък ще можете да чуете отделните части от него в ефира на Радио Пловдив, а също и да го гледате в YouTube и социалните мрежи.
И още важни пловдивски теми:
До какво ще доведе въвеждането на новия модел за определяне на такса битови отпадъци и ще се стигне ли до драстично увеличение от 1 януари 2025 година? Отговорите търсим от Иван Стоянов, заместник-кмет на Пловдив по екология и здравеопазване.
Разказваме и за едно изключително цветно и уникално културно пловдивско събитие, а именно - Международен фолклорен фестивал, който се открива на Античния театър в града. Наш събеседник ще бъде Пламен Панов, заместник-кмет по култура, археология и туризъм.
И изключително любопитен акцент в програма „Точно днес“:
46 000 щатски долара е абсолютният рекорд за пъпеши от сорта “Юбари”, регистриран на търг в Япония! Един такъв е отгледан на тайно място в градините на известния земеделски производител от Пловдивско Красимир Кумчев, който ще организира благотворителен търг, а средствата от него ще отидат за изграждане на Фонтан с ябълката - символ на плодородието по нашите земи. С Красимир Кумчев ще ни срещне Паолина Комсалова.
В утрото на 29-ти юли очаквайте още:
Конституционният съд отмени части от съдебната реформа. Защо се стигна дотук? Адвокат Емил Георгиев от „Правосъдие за всеки“ с коментар по темата.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни ще си припомним гостуването на Александър Маринов.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..