В понеделник сутрин с анализи и коментари на събитията и темите на деня, които следим в развитие.
Днес и утре е пикът на метеорния поток Персеиди и ще има до 100 "падащи звезди" на час. За красивото явление е разговорът на Паолина Комсалова с Цветелина Генчева, астроном и астрофизик, директор на Планетариума в Смолян.
Утринна среща и със Стела Балджиева, която стана носител на приза в категория "Добротворчество" в тазгодишния конкурс "Пловдив - град на доброто". Получи наградата за платформата "Rent-a-baba", който вече набра голяма популярност. На път е обаче и втори проект -„Баба по Viber", за който ще ни разкаже в програма „Точно днес“.
С Арман Бабикян, експерт по политически PR и съосновател на движението "Ние идваме", ще коментираме политическата ситуация след номинацията на новия служебен премиер Горица Грънчарова-Кожарева и предстоящите избори през октомври. Вече започнаха разговори за състава на поредното служебното правителство. Очакванията са да бъде запазена сегашната структура на кабинета "Главчев" с 19 министри. А някои от тях вече обявиха, че биха останали на постовете си, ако бъдат поканени и от новия служебен премиер. Тя има десет дни да подреди кабинета си.
Асеновата крепост, кацнала на скалист хълм над Асеновград, е крайъгълен камък на туристическата индустрия в града, привличайки посетители със спиращите дъха гледки и историческото си значение. Единствената неразрушена постройка на обекта е църквата, " Света Богородица Петричка", която има храмов празник на 15 август. Репортажът за историческите и културни забележителности на града е на Михаил Косев.
В "Добро утро, ден!" припомняме епизод от гостуването на доц. Меглена Златкова, преподавател и изследовател в областта на етнологията и антропологията.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..