Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В "Срещите" - за не/възможното бъдеще

| обновено на 24.08.24 в 09:10

Тази събота "Срещите" ви предлагат разговор по книгата на британския журналист Хеймиш Макрей "Светът през 2050 година". Събеседник е журналистът и създател на "Дигитални истории" Георги Караманев.

Как ще изглежда светът през 2050 година? Какво влияние ще окажат на нашето глобално общество сложните сили на промяната – демография, околна среда, финанси, технологии и идеи за управление?

Един от водещите анализатори на глобалните тенденции в икономиката, бизнеса и обществото, Хеймиш Макрей, ни води на вълнуващо пътешествие през следващите 30 години. Като се основава на десетилетни изследвания и съчетава икономическата преценка с историческата перспектива, той претегля възможностите и опасностите, пред които сме изправени, анализирайки икономическите тектонски плочи на миналото и настоящето, за да може по този начин да начертае карта на бъдещето.

Книгата „Светът през 2050 година“ е жизненоважен пътеводител за всички, които се тревожат за това какво крие бъдещето. Разберем ли как се променя нашият свят, ще бъдем в по-добра позиция да подсигурим бъдещето си през десетилетията, които предстоят.  

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Неда Антонова с нов роман за едно пътуване по ръба на живота

В ЕС един от всеки 5 смъртни случая (сред 15-19 годишните) е причинен от умишлено самонараняване – и това е втората (след транспортните произшествия) най-разпространена причина за смърт сред тинейджърите. В България средно по едно дете на ден прави опит за самоубийство, като 5% от опитите завършват с трагичен край.  Темата силно провокира нашата..

публикувано на 03.04.25 в 09:00

Пловдивските художници показват пролетните "Цветове"

Дружеството на пловдивските художници открива традиционната си пролетна изложба "Цветове" тази вечер от 18 часа в зала "2019". Участие в нея взимат художници с над 100 творби от всички области на изобразителното изкуство – живопис, графика, скулптура, рисунка, дигитален печат, N форми.  Изложбата представя мащабна картина на изкуството в..

публикувано на 03.04.25 в 07:15

Атанас Маринчешки показва изложбата "60..." в галерия "Сигна"

Известният пловдивски художник Атанас Маринчешки представя изложбата си "60..." в галерия "Сигна" в Пловдив. Тя включва 23 маслени платна, а с нея Атанас Маринчешки отбелязва своята 60-та годишнина и 10 години галерия "Сигна". Художникът е известен със своята маслена живопис, а от 1984 година до днес има повече от 30 самостоятелни изложби в..

публикувано на 03.04.25 в 07:10

Честваме Международния ден на детската книга

На 2 април отбелязваме Международния ден на детската книга . Тази година се навършват и  220 години от рождението на любимия разказвач на приказки Ханс Кристиан Андерсен. С неговите приказки израстват поколения деца по целия свят.   През 1967 г. по решение на Международния съвет за детската книга (с официален статут на член на УНИЦЕФ и ЮНЕСКО)..

обновено на 02.04.25 в 17:10

Великите европейци - Ференц Лист

Знаете ли какво е „листомания”? Не, не е мания по лист хартия или по листа от дърво. Листомания е същият обществен феномен като „бийтълсмания”, но 120 години по-рано. Негов обект е великият унгарски композитор и виртуозен пианист Ференц Лист. Поетът Хайне въвежда термина листомания в едно свое есе от 1844, когато Лист е на 33. С тази дума той..

публикувано на 01.04.25 в 10:22