Много спим, малко работим...НСИ оповести резултатите от проучване "Бюджет на времето". Оказва се, че населението на страната отделя за сън, хранене и други лични грижи средно по 12 часа и 28 минути от денонощието. За дейности, свързани с работа, учене и домакински задължения - 5 часа и 28 минути, за свободно време и социален живот - 4 часа и 15 минути, и за пътуване 1 час и 9 минути от денонощието, А какво ексепртите виждат зад числата ще чуем от доц. Спас Ташев, ръководител на департамент "Демография" в Института за изследване на населението и човека в БАН.
Защо близо 1/3 от кандидатите за училищни директори се спънаха в писмената част на изпита? Въпросите са два - тестът ли е невъзможно труден или толкова са техните възможности. Отговор ще търсим от председателя на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" Юлиян Петров.
Ще си спомним енергията, с която посрещнахме обявяването и преживяването Пловдив - Европейска столица на културата. Точно на 5 септември пред 10 години започна тази пловдивска приказка, а продължението ще е в разговор с Марияна Чолакова, един от най- отдадените на тази кауза, която мина през целя нелек път на кандидтстването и реализацията на проекта.
Стоян Терзиев ще ни поведе по маршрутите на Фестивала на уличните изкуства, който започва в Пловдив.
Традиционната изложба на Дружеството на пловдивските художници „15х5“ се открива в зала „2019“ на ул. „Гладстон“. Кураторът на експозицията - графикът Христо Жеков ще я представи. Той е поканил 15 пловдивски творци да участват с по пет нови свои произведения в областта на живописта, графиката или скулптурата.
Иванка Петкова разказва за поредно спасено дете с линейките, закупени от благотворителната кампания "Капачки за бъдеще".
А в "Добро утро, ден" споменът е от участието на баскетболния треньор, посветила се на децата със специални потребности, Тина Димитрова и нейната мисия да възпитава чрез спорт.
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..
В предаването днес говорим за събитието „Творческо писане с Анелия – „Визия и цели…“, което се случва на 26 януари. В рубриката "Брейнсторминг" коментираме кризите, като стъпка напред в живота ни. Предразсъдъците и следразсъдъците на Жоро Пеев, очаквайте след 14.30 часа. На датата 23-ти януари, в цял свят се отбелязва Денят на..
На 23 януари говорим за здравната култура, минаваме през финансите на страната и стигаме до литературата. В седмицата за профилактика на рака на маточната шийка Югоизточна Европа се обединява в борбата срещу човешкия папилома вирус. За елиминирането на раковите заболявания, причинени от него ще е разговорът с д-р Христиана Бацелова,..
Втори ден въздухът в Пловдив е опасно мръсен, като превишението на фините прахови частици нахвърля нормите поне 2 пъти. Тенденцията ще се запази и през следващите 2 дни, според прогнозите на синоптиците. Кои са основните замърсители и какви са причините, какви мерки предприема Община Пловдив, за да се бори с мръсния въздух, и как да се предпазим,..