Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

ГЕРБ ще води кампания с адекватни послания

Георги Георгиев
Снимка: Фейсбук

Предизборната кампания трябва да бъде по същество. Ние нямаме предизборна програма, а програма за управление, която представяме по време на предизборната кампания, заяви в програма "Точно днес" третият в листата на ГЕРБ-СДС за предстоящия парламентарен вот и депутат в 50-то Народно събрание Георги Георгиев. 

По думите му още на предишните избори тази програма е представена и ГЕРБ е единствената партия, която го е направила толкова подробно, професионално, конкретно, с обекти и приоритети по направленията. 

"Ние си даваме сметка, че държавата е в режим на свободно падане от три години и са нужни спешни, незабавни мерки във всеки от секторите. Затова се надяваме гражданите, които се умориха от тази нестабилност и хаоса, които искат адекватно управление, които искат да знаят, че има кой да кара влака, да ни подкрепят, за да получим по-добър резултат и да имаме повече народни представители, за да можем да се справим по-добре със задачата да формираме правителство. Защото първата и основна задача на едно Народно събрание е то да излъчи правителство, което да поеме оперативното управление, а междувременно ние да ковем законите. Това не се случи поради ината на ПП-ДБ в този парламент, въпреки че бяхме първи и въпреки, че по време на сглобката ние отстъпихме – първият отстъпи на втория, за да има 99% от всички позиции в Министерския съвет и видяхме, че в крайна сметка, макар да прекарахме държавата през част от бурните води, резултатите не са достатъчно добри", коментира Георгиев. 

Той посочи, че ГЕРБ ще води кампания от врата на врата, с адекватни послания, прагматизъм и конкретни решения, за да бъдат убедени повече хора, че въпреки умората, въпреки че са отблъснати от всичко, което се е случило, е важно да гласуват. 

"Защото има един израз: „Когато си тръгнат отвратените, остават отвратителните“ и макар, че звучи грубо, истината е, че нито едно управление не може да бъде легитимно, ако то не е подкрепено от голяма част от обществото", подчерта Георгиев.

Той обясни, че като пловдивски депутат идва в града под тепетата през ден и заяви, че се гордее с помощта си за зациклилия проект, в Тракия икономическа зона, в който ще работят над 100 висококвалифицирани инженери във водеща международна компания. И припомни, че се е наложило да бъде прехвърлена собствеността от държавата на община "Марица", за да може заводът да бъде заустен в канализацията и да заработи. 

"Необходими са адекватни отношения между местната власт и държавата, защото пловдивчани не се интересуват от това, че например проблемът за околовръстното е забавянето на НКЖИ и споровете, които имат за преместване на едно трасе. Тях ги интересува да продължава строителството, а то спря там, когато спря да управлява ГЕРБ", категоричен е Георгиев. 

По думите му Пловдив е обявил обществени поръчки за над 60% от предвидените за града 100 млн. лв. и те могат да се видят на сайта на община Пловдив. Работи се и по привличане на финансиране за инвестиции в градския транспорт, което няма как да стане от данъците на пловдивчани. Според Георгиев е нужна помощ отвън по европрограмите с инвестиции с особено големи размери в подновяване на автопарк, в изграждане на собствена общинска структура, която съществува, но трябва да бъде много добре развита. Оттам идват и проблемите в трафика и привличането на пътници към градския транспорт, които трябва да бъдат решени, смята той. 

Третият в листата на ГЕРБ-СДС каза, че се надява коалицията да запази постижението от предишните избори, когато броят на депутатите от трима, се увеличи на четирима. Според него това няма да е лесно предвид фрагментациите и огромните битки в различните други партии. Той подчерта, че ГЕРБ е единствената монолитна и стабиллна партия, която може да бъде единствена в бъдещото управление на страната, ако бъде подкрепена от избирателите. 

Чуйте още в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с режисьора Петър Одажиев

Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър  Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември.  Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...

обновено на 22.11.24 в 16:47
Георги Киряков

Политическият процес е блокирал заради "домовата книга"

Все повече започва да се утвърждава идеята, че  блокирането на политическия процес в България е заради т.н. "домова книга", това мнение изрази в програма "Ден след  ден" политологът Георги Киряков. Според него целта е да  не се възможност на хора различни, от лансирани от ГЕРБ и ДПС-Ново начало да бъдат министър-председатели.  Каква е..

публикувано на 22.11.24 в 16:15

Оставаме предпазливи оптимисти за сухопътния Шенген

Румъния и България могат напълно да се присъединят към европейското Шенгенското пространство с отворени граници от януари 2025 г., съобщи унгарският вътрешен министър Шандор Пинтер на неформалната среща на вътрешните министри България, Бумъния, Австрия и Унгария в Будапеща. Окончателното решение ще бъде взето през декември.  Юлиана Николова от Портал..

публикувано на 22.11.24 в 15:59

Лидерско лицемерие пречи на партиите да се разберат

 "При 20 години посетих лаборатория в Института по демографски изследвания "Макс Планк" в Германия, където работех. Там имаше много интересен  експеримент - понеже хората живеем стотина години, а те искаха трябва да се изследват моделите на живот, на смъртност, зависимостите статистически и математически, изследваха зелени еуглени. Мисля си, че ние тук..

публикувано на 22.11.24 в 11:22

Енергетиката ни е болна и ако не я оздравим, ще страдаме

България я чака неизбежен режим на тока тази зима заради недостиг на електроенергия, това предупредиха от Българския енергиен и минен форум. Те изпратиха декларация до всички политически партии в 51-то Народно събрание с призива да не се допусне политическата криза да прерастне в енергийна.  "Не ми се иска да се връщаме в 80-те години на ХХ век, но е..

обновено на 21.11.24 в 16:39