Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ ще води кампания с адекватни послания

Георги Георгиев
Снимка: Фейсбук

Предизборната кампания трябва да бъде по същество. Ние нямаме предизборна програма, а програма за управление, която представяме по време на предизборната кампания, заяви в програма "Точно днес" третият в листата на ГЕРБ-СДС за предстоящия парламентарен вот и депутат в 50-то Народно събрание Георги Георгиев. 

По думите му още на предишните избори тази програма е представена и ГЕРБ е единствената партия, която го е направила толкова подробно, професионално, конкретно, с обекти и приоритети по направленията. 

"Ние си даваме сметка, че държавата е в режим на свободно падане от три години и са нужни спешни, незабавни мерки във всеки от секторите. Затова се надяваме гражданите, които се умориха от тази нестабилност и хаоса, които искат адекватно управление, които искат да знаят, че има кой да кара влака, да ни подкрепят, за да получим по-добър резултат и да имаме повече народни представители, за да можем да се справим по-добре със задачата да формираме правителство. Защото първата и основна задача на едно Народно събрание е то да излъчи правителство, което да поеме оперативното управление, а междувременно ние да ковем законите. Това не се случи поради ината на ПП-ДБ в този парламент, въпреки че бяхме първи и въпреки, че по време на сглобката ние отстъпихме – първият отстъпи на втория, за да има 99% от всички позиции в Министерския съвет и видяхме, че в крайна сметка, макар да прекарахме държавата през част от бурните води, резултатите не са достатъчно добри", коментира Георгиев. 

Той посочи, че ГЕРБ ще води кампания от врата на врата, с адекватни послания, прагматизъм и конкретни решения, за да бъдат убедени повече хора, че въпреки умората, въпреки че са отблъснати от всичко, което се е случило, е важно да гласуват. 

"Защото има един израз: „Когато си тръгнат отвратените, остават отвратителните“ и макар, че звучи грубо, истината е, че нито едно управление не може да бъде легитимно, ако то не е подкрепено от голяма част от обществото", подчерта Георгиев.

Той обясни, че като пловдивски депутат идва в града под тепетата през ден и заяви, че се гордее с помощта си за зациклилия проект, в Тракия икономическа зона, в който ще работят над 100 висококвалифицирани инженери във водеща международна компания. И припомни, че се е наложило да бъде прехвърлена собствеността от държавата на община "Марица", за да може заводът да бъде заустен в канализацията и да заработи. 

"Необходими са адекватни отношения между местната власт и държавата, защото пловдивчани не се интересуват от това, че например проблемът за околовръстното е забавянето на НКЖИ и споровете, които имат за преместване на едно трасе. Тях ги интересува да продължава строителството, а то спря там, когато спря да управлява ГЕРБ", категоричен е Георгиев. 

По думите му Пловдив е обявил обществени поръчки за над 60% от предвидените за града 100 млн. лв. и те могат да се видят на сайта на община Пловдив. Работи се и по привличане на финансиране за инвестиции в градския транспорт, което няма как да стане от данъците на пловдивчани. Според Георгиев е нужна помощ отвън по европрограмите с инвестиции с особено големи размери в подновяване на автопарк, в изграждане на собствена общинска структура, която съществува, но трябва да бъде много добре развита. Оттам идват и проблемите в трафика и привличането на пътници към градския транспорт, които трябва да бъдат решени, смята той. 

Третият в листата на ГЕРБ-СДС каза, че се надява коалицията да запази постижението от предишните избори, когато броят на депутатите от трима, се увеличи на четирима. Според него това няма да е лесно предвид фрагментациите и огромните битки в различните други партии. Той подчерта, че ГЕРБ е единствената монолитна и стабиллна партия, която може да бъде единствена в бъдещото управление на страната, ако бъде подкрепена от избирателите. 

Чуйте още в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Изборът на нов папа става сред 135 кардинали, няма фаворити

В базиликата "Св. Петър" в Рим започна поклонението пред тленните останки на папа Франциск. Поклонението е свързано с различни ритуали. Церемонията по погребението ще бъде в събота, 26 април, от 10 часа. Затварянето на ковчега ще е в петък вечерта. Тези дни базиликата ще бъде отворена до полунощ.  За момента няма яснота за детайлите по..

публикувано на 23.04.25 в 16:49

Издателите у нас работят модерно и с много високо темпо

Световният ден на книгата е точно днес на 23 април , за книгоиздаването в последните години, за четенето и загубата на интерес у младите към книгите. Според статистиката не сме много напред в четенето на книги и само 38% са прочели поне една книга през последната година. По темата за книгите и форумите, посветени на писаното слово - Пловдив чете и..

публикувано на 23.04.25 в 09:58
Румен Гълъбинов

Очакват ни положителни отговори по конвергентния доклад

Еврото и готовността на България да въведе единната европейска валута, темата е в центъра на разговора с икономическия анализатор  Румен Гълъбинов . Бюджeтният дeфицит нa Бългapия зa 2024 гoдинa е нa гpaницaтa нa дoпycтимoтo зa EC. Румен Гълъбинов подчерта, че според данните на Евростат у нас дефицитът е 3%, и ние сме по-добре като ниво от средното..

публикувано на 23.04.25 в 09:44

Папа Франциск ни завеща да обичаме ближния си

Новините по цял свят в Светлата седмица за християните са насочени към Папа Франциск, който завърши земния си път на 21 април, след Възкресение Христово. За личния спомен, който пази в сърцето си, за церемониите, които предшестват погребението тази събота, за светлата личност на Папата говорим с  Милко Петров , той е музиколог, органист, диригент на..

публикувано на 23.04.25 в 09:33

Човекът не може да спре глобалното затопляне

Какво се случва със Земята? Пожари, грандиозни слънчеви изригвания, 36 аткивни вулкана, земетресения по цялото земно кълбо, наводнения и бедствени явления, както никога досега. Отмъщава ли си Земята на човечеството? Геодинамиката на нашата планета може ли да е фатална?  Според  проф. Кристалина Стойкова  от Геологическия институт на БАН х ората..

публикувано на 22.04.25 в 16:57