Проблемът в културния сектор у нас се оказват не парите, а начинът, по който е структуриран и управляван. Изводът се налага след огласяване на т. нар. схема „Разград“, повторена в Смолян и „измислена от умен човек“, както твърди служебният министър на културата Найден Тодоров.
Могат ли злоупотребите да се окажат законни, след като вратичките за тях са дадени в нормативната уредба за финансиране на културните институции у нас?
Това е тамата в днешната програма „Ден след ден“.
По нея ще чуем репортаж от Съдебната палата в Пловдив – Севдалин Палаузов разказва за позицията на апелативните съдии, че нищо не свързва Петко Писков, обвиняем за източването на театрите в Разград и Смолян, с разследваните престъпления.
Ще продължим с Диана Андреева от неправителствената организация „Обсерватория за икономика на културата“. С нея ще коментираме „червената лампа“ - престъпна схема за източване на фонд „Работна заплата“ чрез фиктивни назначения, инвестициите в сценичните изкуства и бъдещето на целия културен сектор.
И още:
Служебният министър на образованието Галин Цоков дойде в Пловдив, за да съобщи, че държавата отпуска 11 млн. лв. за довършването на ремонта на Хуманитарната гимназия „Св. св. Кирил и Методий“. Темата представя в репортажа си Иванка Петкова.
А Даниела Добрева информира за проблем пред изграждането на нова сграда на Математическата гимназия в Пловдив – за обжалваната обществена поръчка тя разговаря с арх. Чавдар Тенев, председател на Пловдивската колегия на Камарата на архитектите в България.
За желанията и представите на младите хора за работните им места и исканите от тях възнаграждения ще научим от Живка Танчева. Репортажът й е от най – голямото кариерно изложение, което се провежда в Пловдивския панаир.
За стачната готовност на земеделските производители говорим с Тодор Джиков от Браншова камара "Плодове и зеленчуци" и бивш служебен заместник-министър на земеделието.
Програма "Ден след ден" започва след новините в 15 и пордължава до 17 часа. Слушайте ни!Какво сме подготвили за вас, в средата на работната седмица? Една любопитна изложба „Ние сме децата на реката“. Говорим с Мира Мохсен, от фондация „InBetween“. Раздаваме и награди днес. Очаквайте във времето след 14 часа. Имаме си рубриката „За и против“, с колегата Дарина Иванова. Ще разберете и откога води началото си традицията на..
В утрото на 20 ноември горорим за протести, отговорно шофиране, книгопечатане и култура с кауза. Напрежението сред таксиметровите шофьори в страната продължава, излизат на Национален протест. За втори път пловдивските таксита ще шестват по градските улици срещу увеличението на размера на гражданската отговорност. Ще се качат и на АМ..
Докато служебното правителство смята, че националните сметки за следващата година ще излязат и без повишаване на данъци и осигуровки, то общините вече започнаха анонси за вдигане на някои местни налози и такси. Днес общинските съветници от БСП реагираха на обявеното вчера от кмета на Пловдив Костадин Димитров поскъпване с над 45% на такса смет..
В предаването днес Ви срещаме с усмивка, позитивни мисли и шарени събития :)))) Първото такова е "Арттерапия с глина" и ще се проведе на 23 ноември от 10:00 в Ц ентър за обучение "Детска планета". Водещи на събитието са психологът Денис Никифоров и Снежана Павлова, които са готови да насочат не само децата, но и техните родители към..
Официално на 19 ноември се открива "Източната порта на Филипопол". Строена е през II век, запечатала е в паметта на сиенитните каменни блокове стъпките на древността, разрушена и зарита от времето за векове, открита през 70 - те години на миналия век и възстановена в последната година и половина с труда на археолози и реставратори. Разказът за Пловдив..