Има ли наистина бившата съветска република страната такава възможност?
Да, може да го стори, тъй като тя беше най-развитата част от тогавашния СССР и разполага със всики знания и технологии. Алтернативата приемане в Алианса или създаване на ядрено оръжие в никакъв случай не е заплаха. Това обаче е едно крайно решение, като резултат от безсмислената агресия на Русия, но и заради колебанието от страна на свободния свят да пресечем тази инвазия. Освен това ситуацията на бойното поле се влошава, включително и с международни фактори като Иран и Северна Коея, които открито подпомагат Русия – коментира Велизар Шаламанов, бивш министър на отбраната.
Същевременно, Русия предупреждава за ответни мерки, най-острата от които е да преразгледа ядрената си доктрина (за пръв ядрен удар).
Това обаче е шантаж от руска страна – да не забравяме че Украйна е нападнатата страна и на нейна територия се вихри цялата разруха. Така че, те имат право да се защитят. Това е последна опция да се защитят – смята Велизар Шаламанов.
Германия пък настоява, че въпреки подкретата за Украйна, тя не трябва да става причина за блъсък на НАТО с Русия.
НАТО обаче бе създадена навремето именно със цел да възпре съветската експанзия и цялостната комунистическа заплаха за Европа. Със много голяма вероятност, ако ние допуснем унищожаването на Украйна, то Русия сама ще започне война с държави от НАТО. Затова най-добрия начин да се предотврати такова развитие е покана за членство към Украйна. Това ще е дълъг процес, но има надежда да възпре и вразуми агресивността на Русия.
Основният проблем при катастрофата с двамата пилоти е изобщо решението за провеждане на авиошоу точно в такъв неуместен момент – коментира по друга тема Велизар Шаламанов.
Когато имаме такива тежки проблеми в инфраструктурата, летателната подготовка и въобще с авиацията, свързани с отдавна остарялата съветска техника. Още по-малко за отбелязване на 35 годишнината от приемането на въоръжение на МиГ-29 у нас. Това никак не се вписва с честването на 20-та годишнина от членството ни в НАТО. Нашата основна задача е ускорено превъоръжаване и подмяна на 40-годишната ни бойна техника, която освен за демонстрации, за друго не става. Освен това такова събитие не биваше да съвпада с предизборна кампания, категоричен е бившият военен министър.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Националният изпълнителен съвет (НИС) на СДС на свое заседание е взел единодушно решение да подкрепи правителството на коалиционните си партньори - ГЕРБ, защото това се налага в момента. Това заяви в програма "Точно днес" евродепутатът от ЕНП, седесар и началник на кабинета на президента Петър Стоянов Илия Лазаров. Той припомни, че подобна..
Изслушването на ДАНС и службата за разузнаване породи повече въпроси отколкото отговори и още повече съмнения. Това коментира за Радио Пловдив местният депутат от „Възраждане“ Ангел Георгиев за изслушването на шефа на ДАНС за забраната на собственика на „Ботев“-Пд Антон Зингаревич за влизане в България. Той обаче направи уговорката, че не..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Какво може да очакваме от избраното редовно правителство? Новата коалиция и заявеното управление ще внесе ли стабилност и ще отговори ли на очакванията на хората? Според политолога Петър Чолаков дали кабинетът отговаря на очакванията, ще покажат първите социологически сондажи. "Моята прогноза е, че това правителство ще стартира с много ниско..