Специално подготвен спектакъл за своя 70-годишен юбилей представя актьорът Димитър Селенски в Епископската базилика на Филипопол.
"Смятам в един скромен разказ за себе си да споделя с приятели и гости откъси от спектакли, които са създадени във времето, когато съм бил в Пловдив през последните 20 години. Ще се опитам чрез работата си да разкажа и за себе си", обясни в предаването "Точно днес" актьорът.
Димитър Селенски, който сам продуцира спектаклите си, допълни, че много качества трябва да има добрият актьор и те се култивират непрестанно.
"За тези 70 години, от които 50 на сцена, най-голямата награда е топлината, с която ме дарява публиката, докато съединява дланите си", каза още Селенски, който сега се занимава с драматизацията на роман.
Творческият му опит на професионална сцена е свързан с театрите в Добрич, Силистра, Шумен и Русе за периода 1977 г.-1997 г. От следващия сезон и до днес е на свободна практика, като е пресъздал над 90 роли в театъра и киното. Заедно със съмишленици в Синеморец, където живее десет години, Димитър Селенски създава сдружение „Врис“ с цел популяризиране на природното и културно-историческото наследство в региона.
След като се установява трайно в Пловдив и през 2008 г. създава „Арт Студия ЛАБАС“, той продуцира свои моноспектакли, предимно българска драматургия. Сред тях са „Великденско вино“ от Константин Илиев, „Щурчето – убиецът на Ботев...?“ по романа „Неговата любима“ на Неда Антонова, „Небето на Димитър“ по „Забравените от небето“ на Екатерина Томова и др.
За широката публика известността на Димитър Селенски е свързана с участието в сериалите „Откраднат живот“, „Войната на буквите“ и „Вина“.
Оркестърът на Държавна опера - Пловдив представя великденски концерт в Дома на културата „Борис Христов“ в града. Гост-солисти са цигуларката Лия Петрова и Симос Папанас, концертмайстор и артистичен директор на Държавния симфоничен оркестър на Солун. Под диригентската палка на маестро Диан Чобанов, в програмата ще бъдат три произведения на Йохан..
Един от най-ярките и известни артистични тандеми в изобразителното изкуство в България – Маргарита Иванова, керамика, и Спас Киричев, скулптура, ще открият изложба в пловдивската галерия "Възраждане". Съвместната изложба на двамата творци от Пазарджик п носи името "Легенди" Маргарита Иванова е изключителен майстор на керамиката...
В празничното издание на предаването Клуб "Неделя" специален гост бе проф. Анастас Славчев – концентриращия пианист, утвърден маестро на пианото и камерната музика не само в България, но и по света. За своя цялостен принос към националната ни култура е удостоен многократно с най-високи отличия, сред които: Орден „Кирил и Методий” – І, ІІ и ІІІ..
Документалният филм "Жестокият път" е филм за тайните на един велик български момент – изкачването на първенеца на планетата Еверест през 1984 година по най-смъртоносния маршрут, неизминат от никого до тогава и от никого след това.Точно този маршрут е известен като „жестокият път“. Това изключително драматично усилие фокусира героични постъпки,..
В предаването за книги на Радио Пловдив на 12.04.2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати Николай Райнов. Богомилски легенди. Страници от историята на света. 304 стр., тв.к. 7А, Изток-Запад, 2025. Ърскин Колдуел. ТюТюнев път. 196 стр., тв. к. ок. 4А, Нике, 2025. Едуард Ръдърфорд. Дъблин. Т. 1...