Стенописът „Пловдив“ на фасадата на къщата до Археологическия подлез се обновява и утре ще бъде завършен.
Прави се промяна само в дясната част на изображението, където се виждаше Хисар капия, а сега там е нарисувана цветна лястовичка.
„Ще освежим и реставрираме старата част на стенописа, оригиналният вертикален надпис „Пловдив“ остава, а дясната част ще бъде променена с цветна рисунка на лястовичка, кацнала върху клонка в Стария град“ – заяви за Радио Пловдив Жельо от артистичното трио „Арсек Ирейз“ (arsek_erase), които са автори и изпълнители на проекта. Той ще бъде обновяван периодично с добавяне на нови елементи в изображението.
Артистичната група има още три реализации в Пловдив, иначе се занимава с поръчки в чужбина – в европейски страни и в САЩ.
„Тук основно хората не харесват работата ни. И тук в Пловдив ни го казват дори в очите, още когато сме на скелето. Докато на Запад хората ни подкрепят не само словесно, носят ни храна, топли напитки докато сме на скелето“ – заяви Жельо. Той изтъкна, че това е и причината да не дават интервюта за медиите.
„Освен хейтърството, после започват да ни звънят от всякакви институции с въпроса: „Вие ли надраскахте тази стена, или скала, или това тепе, или каквото там било... Така че интервютата ни носят повече негативи, отколкото позитиви. Хората ни знаят от нашите работи онлайн“ – изтъкна художникът.
На този свят има два вида хора – едните харесват Мечо Пух, другите го обожават. Да, чувал съм, че според някои Малкият Принц на Екзюпери например звучи прекалено романтично, дори леко лигаво. Срещал съм объркани души, които не просто не харесват, а направо не понасят историите за Алиса на Луис Карол. Единственият човек обаче, който със сигурност не е..
Много са въпросите, които проф. Георги Каприев поставя в книгата си "Българските разломи". Аз си избирам ето този -защо преходът ни склерозира в трудна за променяне структура? И наистина ли всичко, което ни се случва днес, е още от началото на българската обществена тъкан? Защо ни липсва духовен аристократизъм??? Слешайте розговора в предаването..
Младата пловдивска художничка Петя Доненчева открива изложба маслена живопис в Градската художествена галерия. Представя 74 картини, които са рисувани през последните 4 години. Платната разкриват свят, в който се съчетава класическият натюрморт с емоцията на съзерцателния пейзаж. Характерни за Доненчева са наситените цветове. Изложбата носи..
Античният фестивал „Диоклецианополис – кръстопът на времето“ се открива днес в Хисаря. Това е второто му издание като тази година ще бъде посветен на един от най-вълнуващите аспекти на всяка култура – храната и гастрономията. Диоклецианополис, познат със своето богато историческо наследство, ще възкреси традициите на древните цивилизации, които..
В ЕС един от всеки 5 смъртни случая (сред 15-19 годишните) е причинен от умишлено самонараняване – и това е втората (след транспортните произшествия) най-разпространена причина за смърт сред тинейджърите. В България средно по едно дете на ден прави опит за самоубийство, като 5% от опитите завършват с трагичен край. Темата силно провокира нашата..