Днес ще се открие изложбата на Гергана Вълчанова Петрова, в новата зала за Дружеството на пловдивските художници.
Експозицията ще продължи до 15 ноември 2024 г. в галерията на бул. „Цар Борис III Обединител“ 153.
Самостоятелната изложба на Гергана Вълчанова Петрова (1974-2010) се реализира по случай 50 години от рождението й.
През 1993 година художничката е завършила Художествената гимназия „Цанко Лавренов“ в Пловдив, а през 1997 година и Националната художествена академия в София, специалност „Стенопис“.
Участвала в над 10 самостоятелни и групови изложби и изложения в България, Швейцария и Испания.
Дипломната ѝ работа „Път през времето“ е реализирана в административната сграда на Пловдивския панаир през 1997г.
В земния си път тя оставя над 70 творби, изобразяващи вдъхновяващи и изящни визии на един поетичен, мистичен и съвършен свят.
Четирима български художници участват в международна изложба в Чили. Пловдивският карикатурист Цочо Пеев изпраща три свои работи, като и трите са класирани за финалната изложба Humor Sapiens в Сантяго де Чили. Другите творци от България са Живко Тенев-Gissen, Александър Симов и Валери Александров. В изложбата участват 351 артисти от 65..
Националното представяне на книгата "Български продуктов дизайн 2000/2022" ще се състои в културен център Elysium Plovdiv. Също там се открива изложбата "Съвременен български продуктов дизайн“. Тя се организира от MD - списание за дизайн, интериор и архитектура. От 14 часа е предвидено официално представяне на изложбата и книгата, а гости на..
Временна изложба „Зората на човечеството“ открива тази вечер Националният природонаучен музей при БАН във фоайето на Палеонтологичния музей „Димитър Ковачев“ в Асеновград. Изложбата ще бъде открита от директора на НПМ – БАН проф. Павел Стоев, заместник-кмета инж. Петър Петров и автора на концепцията за изложбата проф. Николай Спасов от..
Бачковският манастир ще получи близо 65 000 лева по проект, финансиран от Министерството на културата. В началото на този месец, игуменът Велички епископ Сионий внесе искане за проучване, изследване и документиране на част от Светата обител като национална културна ценност. Ще бъде проучено Източното манастирско крило, което е значим обект за..
Група ученици от Франция, Словения и Германия посетиха Пловдив по Националната програма на МОН „България – образователни маршрути“. Те всички са ученици на българското неделно училище „ Кирил и Методий“ в Париж, като част от децата, които живеят извън френската столица, учат дистанционно. Всички имат български корени, като повечето са родени..