Стотици таксиметрови шофьори протестираха следобед по пловдивските улици. Образуваха се колони от автомобили заради шествието.
Над 500 таксиметрови коли, чиито шофьори бяха възмутени от многократно увеличените застраховки „Гражданска отговорност“ от застрахователните дружества, дойдоха на обявения протест. Те преминаха по пловдивските булеварди с надути клаксони, водени от пилотен полицейски автомобил, като навсякъде полицията пропускаше шествието. Според хората, ако застраховатлените ставки останат такива, много от шофьорите ще се откажат.
Таксиметрова шофьорка заяви, че освен гражданската отговорност, се очаква да бъдат вдигнати и наемите на автомобилите, които карат. "Всичко се качва, всички приходи отиват за поддръжка на автомобила. Тогава как ще издържаме семействата си?" попита риторично жената.
Водачите категорично отхвърлиха възможността повишените застраховки да вдигнат тарифите, тъй като от една страна имат ценови таван от общината, а от друга това ще доведе до отлив на клиенти и не е решение. "Ние имаме социална функция. Не возим баровците, те си имат коли с шофьори. Возим възрастни и болни хора, както и учениците до училище", коментира шофьорка, която добави, че от 26 години е в бранша и всяка година властите измислят нещо, което да ги удари по джоба.
Според председателя на Асоциацията на таксиметровите водачи в Пловдив Диян Станев таксиджиите не са били информирни предварително за огромните увеличения на застраховките. По думите му ставките продължават да растат с всеки изминал ден. Ако те не бъдат регулирани, жълтите коли ще отидат пред парламента. Станев допълни, че от Асоциацията ще се сезират и Комисията за защита на конкуренцията за картелно споразумение на застрахователите. По думите му това ще стане още в понеделник. Той обаче е на мнение, че най-вероятно държавата ще се намеси.
Протестът започна от зала "Чайка“ на Гребната база. От бул. "Копривщица“ такситата минаха през прелеза на бул. "Шести септември“ до Баня Старинна. След това продължиха по бул. "Цар Борис Трети Обединител“, през Централна гара и бул. "Руски“ и отново през бул. "Шести септември“ се връщат пред зала "Чайка“ на бул. "Копривщица“.
Община „Марица“ няма да вдига местните данъци за следващата година. Това съобщи кметът на общината Димитър Иванов. С 30% обаче се увеличава такса „Битови отпадъци“ заради недостига на средства в размер на близо 700 000 лева за събиране, извозване и депониране на боклука на депата в Шишманци и Цалапица. С близо 600 000 лева се увеличава..
ГКПП Рудозем-Ксанти ще бъде отворен на 1 януари 2025 година! Това стана ясно от срещата на областния управител на Смолян Захари Сираков с гръцкия му колега Христодулос Топсидис, който е областен управител на Регион Източна Македония и Тракия. До края на годината отсечката от Димарио до границата с България ще бъде напълно готова и от 1..
Във "Втори дом" всеки месец някои настанени си тръгват и излизат да живеят на квартира, а на тяхно място пристигат около 40 нови украинци. За общо две години и половина минаха 1150 души. Това каза пред медии в Община Пловдив Наталия Еллис, управител на Центъра за настаняване "Втори дом" и основател на фондация “Ukraine Support & Renovation”. "Сега..
Община Карлово предвижда увеличение на местните данъци и такси от 2025 г., съобщи кметът д-р Емил Кабаиванов по време на своята онлайн приемна. Такса смет за селата скача между 3 и 9 лв. годишно, а за Карлово – между 12 и 15 лв. Данък сгради по селата се повишава с около 7-8 лв. годишно, а за Карлово, в зависимост от зоните на града – между 11 и..
Над 2 000 миньори протестираха пред Министерския съвет срещу предложения от Министерството на финансите допълнителен данък от 15% върху добива на подземни богатства. Очакванията са от еднократния налог за минно-добивната индустрия в бюджета за догодина да влязат 900 милиона лева. От Федерацията на независимите синдикати на миньорите към КНСБ..