МБАЛ "Свети Мина" има място в общинското здравеопазване и има начин да бъде стабилизирана. Това заяви в интервю за програма "Точно днес" бившият прокурист на болницата д- р Калин Калинов, който временно пое управлението на МБАЛ “Свети Мина”, до провеждането на конкурс. Решението беше взето от Общинския съвет след като предсрочно бе прекратен договора на предишния управител Мария Горева, заради натрупани нови задължения и нарушения.
Д- р Калин Калинов е акушер - гинеколог и изрази надеждата е, че ако се възроди западналата АГ “Весела” то може да се стабилизира финансово и цялата болницата.Той посочи, че познава много добре проблемите на здравното заведение, защото като шеф на дирекция "Здравеопазване" в предишния кметски мандат, болницата е била стабилизирана.
Той посочи, че отива в болницата сред познати хора и приятели, сред колеги, на които държи и смята, че заедно могат да направят много за здравното заведение
С тази болница съм свързан кръвно, посочи още д-р Калинов и припомни, че по време на ковид кризата, болницата е била стабилизирана с много усилия, с много разговори с работещите в нея и не на последно място с финансовата помощ на общината и подобряване на материална база.
Болницата беше в доста тежко състояние, беше декапитализирана и ако не бяхме взели спешни мерки, тя просто приключваше след броени часове, даже не дни. Тогава като на пожар успяхме да запазим статута, финансовия статус, успяхме да вдигнем капитала и да успокоим хората, допълни д-р Калинов,.
По повод протестите на служителите в защита на предишния управител посочи, че предстоят разговори и ще се види какви са проблемите.
Винаги съм твърдял, че тази болница - след като наистина възстановихме фактическото и състояние и факта, че я намерихме декапитализирана, означава, че е държана на системи в едно почти будно състояние, тоест в реанимация, каза д-р Калинов.
Той обясни, че в годините изкуствено създадената стагнация във финансирането на болницата, е довело до ниския финансов резултат, до ниски заплати и отлива на кадри. Според него ако се възроди родилния дом "Весела" може да се намери решение.
На този родителен дом може да му се върне славата на този родилен дом, който беше преди 20 години. Там работеха елитни специалисти при много добри условия. От тогава тази база почти не е мръднала. Да не говорим за апратура, тъй като знаете, че медицината е скъпо струващо удоволствие. За да отговаряме на изискванията на модерната медицина трябва да разполагаме с апаратура, а там я няма. За да започне едно търговско дружество да печели и повече да не търси пари от принципала, трябва да се дадат първоначално необходимите средста тази база да бъде изцяло реновирана и оборудвана . Тогава аз ви гарантирам, че специалистите - лекари, акушер-гинеколози, акушерки, педиатри, неонатолози,
анестезиолози и сетри ще стоят на опашка, за да започнат работа в една такава модерна болница. Защото тази болница създава условия за увеличаване на обема. След като обема на дейност е голям, финансовия резултат - той е реципрочен. Ето от къде ще дойде и заплащането, категоричен е д-р Калинов.
Той смята, че решение има и на проблема с МЦ, който се помещава в сградата на болницата, но също няма печелба и не може да си плаща наема.
По думите му предстои да бъде извършен пълен анализ на медицинската дейност, на финансовите резултати и на материалната база.
Не влизам като магьосник, който с магическа пръчка и от утре нещата стават от розови по-розови. Трябва да подхождаме креативно, да променим една голяма част от мениджърския подход, както и от маркетинговата политика, но това няма да стане без екипа, без колектива. И след като представим един подробен анализ. Когато искам нещо, когато твърдя нещо, то трябва да бъде обсновано, трябва да имам доказателства. Да излезм с този анализ и да бъде представен на принципала и той да вземе решение, смята д-р Калинов.
Той отново подчерта,че ако тази болница бъде финансирана, но не с жълти стотинки, а както някога е била финансирана, то може да бъде стабилизирана и то дългосрочно.
Така и не разбрах в годините къде са изтичали тези средства. Тези пари за мен и мога да го твърдя категорично, ако бяха използвани за целта, за която са били отпускани, тази болница наистина щеше да е добре развита и на мното по-добро ниво. Там нещата трябва да се стабилизират с една яснота на приходно-разходната част и всеки да знае каква е ролята му - от санитарката през лекаря, управителя и стигнем до принципала. С яснота и прозрачност, за да можем да сме наясно за какво иде реч, смята новият управител.
Той смята, че болницата може да има и социална функция в системата на общинското здравеопазване.
Д-р Калинов има богат управленски опит в предишния мандат на кмета Здравко Димитров. Бил е управител на Пето ДКЦ в Тракия и управител на Онкодиспансера.
Интервю с него може да чуете от прикачения звуков фай.
Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани 15 труса с матнитуд 4 . Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова. Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..
Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..