Експозицията включва живописни творби, в които вибрацията на форма и цвят е проекция на личното пространство на авторката. Инспирирана от конкретна натура, тя превръща пространството в платната в почти абстрактно, наситено с емоция, крайно лична. Следата от четката носи импулса на впечатлението, създава своеобразен свят, в който водещ е цветът и неговата сила, дълбочина, усещането за лекота и динамика.
Откриването на изложбата е тази вечер, от 18 часа, в галерията на ул "Оборище" 10А.
„Творбите ми са обединени под наименованието „Вибрации“, защото живопистта за мен е емоция. И всяка маска на художника придава този биологичен импулс на художника, който е крайно личен. Така, че вибрацията това е следата от четката, която носи проекцията на мислите на художника, проекцията на чувствата, преживяванията, на видяната натура, която реално се превръща в преобразена.
Ще бъдат представени 25 живописни платна, в маслена техника, като преобладават градският пейзаж и абстракцията. Градският пейзаж за мен е изключително важен. От няколко години започвам да разработвам тази тема, свързана със самата идентичност на една сграда, промяната ѝ във времето. Понякога, всъщност, между двата жанра границите се размиват. Натурата става крайно условна, абстрактна така, че вибрацията е тази, която ги обединява.
В изложбата ще видим фрагменти от Пловдив, ще видим и други градове, които са ме впечатлили, фрагменти от Бургас, от Варна. Ще видим сецесионови детайли, които отново са преработени, крайно лични. Вдъхновението, най-вече, е свързано с родния ми град, но и с места, до които аз пътувам, до които се докосвам. Разбира се, до любимата Италия. Наименованието на моето ателие е "Портовенере", което е всъщност един прекрасен град. Град, от който е Симонета Веспучи, любимият модел на Ботичели. За мен всяко нещо може да бъде вдъхновение. Вдъхновение е „История на изкуството“, една от дисциплините, които преподавам в Национална художествена гимназия „Цанко Лавренов“, вече, двайсет години“, разказва Диана Папазова.
Диана Папазова завършва „Живопис и изкуствознание“, работи в град Пловдив. Тя е художник с осем самостоятелни изложби и много участия в общи изложби. Член на Дружество на пловдивските художници и Съюза на българските художници. Управител на галерия "Портовенере", в Капана, Пловдив.
Диана Папазова е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Регионалният исторически музей в Пазарджик спечели финансиране от министерство на културата за реставрация на „Геновата“ къща, която е паметник на културата. 300 000 лева е финансовата подкрепа за ремонт на покрива, консервация и реставрация по фасадите и на интериора. Сградата е построена през 1880 г. и е типичен представител на градската..
„Доказано“ е надсловът на изложбата – скулптура и живопис на Димитър Рашков в галерия „Възраждане“ Експозицията, която е по повод 70-годишнината на автора, провокира зрителя да се забавлява и усмихва, проследявайки карнавалния парад на Рашковите дебеланковци и дебелани, а маслените платна са голямата изненада, която художникът поднася..
Десет изявени художници, свързани с Пловдив, участват в изложбата „5,6,7“, която събира юбиляри в съвместна експозиция в галерия „Капана“ на Градска художествена галерия. Куратор на изложбата, която се осъществява под егидата на Дружеството на пловдивските художници и се финансира от Община Пловдив, е художникът Костадин Отонов. Сред..
Среща разговор с д-р Петър Величков за „Непознатият поет Трифон Кунев“ представят издателство „Библиотека България“, Литературен салон "Spirit&Spirit" и клуб „Петното на Роршах“. В „Непознатият поет Трифон Кунев“ той хвърля светлина върху интересната личност на големия български поет и общественик, разчитайки писмата му до неговата любима -..
В директно включване от Мадрид проф. Любомир Караджов и ректора на Академията доц. д-р Жан Пехливанов ни разказаха за вълнуващото гостуване на Щатния танцов състав към АМТИИ в столицата на Испания. На 9 ноември от 19 часа пред българската диаспора е проведен празничен концерт, посветен на Деня на народните будители, с което е дадено начало на..