Еднозначно вървим към избори, май, заяви пред Радио Пловдив журналистката Стояна Георгиева, главен редактор на сайта mediapool.bg.
Тя нарече разцеплението в ПП-ДБ тактическо и припомни, че от ДБ са деклалирали, че не искат да влизат в някакво мнозинство, в окето участва и партия "Възраждане". Затова, по думите й, е логично тези депутати от "Демоктарична България", които вече са декларирали такава позиция, да я реализират на практика.
Според Георгиева е интерсно, че Даниел Лорер и още един депутат от "Продължаваме порманата" също са гласували "въздържал се". По - далновидно щеше да бъде, ако те бяха гласували "за". Тогава парламентът щеше да има избран председател титуляр и можеше да започне да работи.
Много двусмислена ситуация!, обобщи журналистката.
"Демократична България" трбява някак си да доизяснят цялата тази ситуация с това гласуване. Дължат го на хората, категорична е Георгиева. По думите й, тази позиция крие рискове, но пък има и много дълбоки основания, защото политически всеки ясно трябва да покаже къде седи спрямо едни или други партии или политически фигури.
Ходът на ПП-ДБ да оттегли своя кандидат за председател на НС и да подкрепи доайена Силви Кирилов за временен председател, означава, че парламентът все пак щеше да заработи и да се формират временни комисии, за да може да се гледа поне някакъв законопроект.
В коалицията ПП-ДБ през повечето време градусът на напрежение е бил доста висок. Доверието помежду им никога не е било много високо. Но, не вярвам да се стигне до ситуация, при която да се разделят, коментира Стояна Георгиева.
ПП-ДБ няма да се разпаднат в две парламентарни групи. Въпросът е в каква кондиция ще отидат на следващите избори.
В тази ситуация не виждам как биха могли да оцелеят поотделно, обобщи тя.
Очакван ход - така Георгиева нарече внасянето на нова жалба в Конституционноия съд от президента.
Виждаме, че се зацикля с възможността въобще някой да може да стане служебен министър-председател.
Сега неизвестните са дали Конституционният съд ще върне правомощията на президента, посочи Георгиева.
Бойко Борисов не иска да поеме отговорността да вижда как Делян Пеевски командва директгно негов министър-председател като Рая Назарян.
Борисов, колкото и да го е стах, той в един момент трябва да се даде сметка дали ще жертва цялата си партия, заради това лично той да се чувства спокоен, че Пеевски няма да предпреиме и срещу него действия.
Логично е да има среща на Бойко Борисов с ПП-ДБ, смята журналистката. По думите й, поведението на Борисов спрямо тях е демонстративно.
Интервюто на Неда Велкова със Стояна Георгиева е в звуковия файл.
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..