Той подчерта, че вече много години социолозите казват, че обществото е крайно ценностно разделено, има различни искания и интереси не само у нас, но и по света. Хората, които влизат в Парламента, за да представляват интересите им, забравят какво пише на фасадата на сградата.
"Няма нито една партия облечена в бяло, всички хвърлят кал по останалите, разчитат на омразата и чертаят червени линии. И когато влязат в НС, се питат какво ще се прави, защото никой от тях не е избран с конструктивни идеи".
Разговори между партиите се водят непрекъснато, но има голямо лидерско лицемение и его, които пречат.
"Всички прояви на Кирил Петков са от такова естество, че никой не иска да работи с него. Всички прояви на Пеевски са от такъв вид, че никой не иска да работи с него. Често изказванията на Бойко Борисов са такива, че никой не иска да работи с него. Същото важи за Костадин Костадинов и "Възраждане". На цената на собственото си оцеляване тези лидери се държат като зелени еуглени".
По думите на доц. Пампоров, ще дойде време, когато всички те ще умрат политически. Хората им се подиграват все повече и започват да търсят решения. Доказателство за това са малките партии, които се появяват, търсейки нещо по-конструктивно.
Във всяка партия има хубави хора, призна Пампоров. Що се отнася до силното лидерство, то се държи на няколко неща, поне от гледна точка на социологическата теория - на харизма, за да са успели да надскочат бариерата и да влязат в Парламента.
"Оттам нататък вече трябва добра организация и финансова мощ, защото е илюзия да твърдим, че няма партия в света, която да няма връзка с икономически кръгове. Проблемът в България е не, че има връзка, а скрити зависимости. Партиите без тези зависимости не могат да се издържат, но трябва да се знае кой стои зад тези интереси. У нас политиката се прави натъмно".
Направените промени в Конституцията са смешни, абсурдни и направени на парче.
"Ние имаме този проблем, докато продължаваме да правим политика на омраза, вместо политика на съединение, докато в политикатат има "тъмни стаички" и шушукане, далавери, няма как да се нормализира ситуацията и ще продължават да шестват зелените еуглени", заяви още доц. Алексей Пампоров.
Интервю - звуковия файл:
„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция. Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..
Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..
На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев... „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..
Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..
Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение. "Борисов вече заяви, че това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..