Той подчерта, че вече много години социолозите казват, че обществото е крайно ценностно разделено, има различни искания и интереси не само у нас, но и по света. Хората, които влизат в Парламента, за да представляват интересите им, забравят какво пише на фасадата на сградата.
"Няма нито една партия облечена в бяло, всички хвърлят кал по останалите, разчитат на омразата и чертаят червени линии. И когато влязат в НС, се питат какво ще се прави, защото никой от тях не е избран с конструктивни идеи".
Разговори между партиите се водят непрекъснато, но има голямо лидерско лицемение и его, които пречат.
"Всички прояви на Кирил Петков са от такова естество, че никой не иска да работи с него. Всички прояви на Пеевски са от такъв вид, че никой не иска да работи с него. Често изказванията на Бойко Борисов са такива, че никой не иска да работи с него. Същото важи за Костадин Костадинов и "Възраждане". На цената на собственото си оцеляване тези лидери се държат като зелени еуглени".
По думите на доц. Пампоров, ще дойде време, когато всички те ще умрат политически. Хората им се подиграват все повече и започват да търсят решения. Доказателство за това са малките партии, които се появяват, търсейки нещо по-конструктивно.
Във всяка партия има хубави хора, призна Пампоров. Що се отнася до силното лидерство, то се държи на няколко неща, поне от гледна точка на социологическата теория - на харизма, за да са успели да надскочат бариерата и да влязат в Парламента.
"Оттам нататък вече трябва добра организация и финансова мощ, защото е илюзия да твърдим, че няма партия в света, която да няма връзка с икономически кръгове. Проблемът в България е не, че има връзка, а скрити зависимости. Партиите без тези зависимости не могат да се издържат, но трябва да се знае кой стои зад тези интереси. У нас политиката се прави натъмно".
Направените промени в Конституцията са смешни, абсурдни и направени на парче.
"Ние имаме този проблем, докато продължаваме да правим политика на омраза, вместо политика на съединение, докато в политикатат има "тъмни стаички" и шушукане, далавери, няма как да се нормализира ситуацията и ще продължават да шестват зелените еуглени", заяви още доц. Алексей Пампоров.
Интервю - звуковия файл:
Рекултивацията на старото депо за утайки край Катуница бе дискутирана на заседание на Общинския съвет на Садово днес. Проблемът с хвостохранилището стана отново актуален след големия пожар в края на октомври, чието потушаване отне десетина дни. Според председателя на местния парламент Атанас Телчаров потушаването на пожара решава проблемът на..
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“?..
Пловдивското ОУ „Кочо Честеменски“ ще подкрепи децата на загинали полицейски служители със специална благотворителна кампания. Учениците са подготвили коледни предмети, с които организират благотворителен базар в най-близкия супермаркет, като средствата от продадените изделия ще отидат за закупуване на подаръци за децата, загубили свой родител..
"Не вярвам тази седмица да бъде избран председател на Народното събрание". Това заяви в програма "Точно днес" политологът Тончо Краевски, в коментар за зациклилата политическа криза у нас. Той добави, че е умерен песимист за този парламент и прогнозира, че дори да бъде избран председател, той върви към своя край. "Защото така, както в..
Kак да насърчим повече оптимизъм в нашите деца? Или, по-реалистично, как да ги предпазим от песимизма? Започнахме тази тема още в сезон 2 в разговор с психолога Донка Дойчева-Попова . Сега ви представям една изпробвана икономическа техника, която ще ви покаже, че има фактори за успех, които са изцяло във ваша власт. За да я използваме, се налага..