Половин месец пожарът в депото за утайки край Катуница обгазяваше периодично селото, близките населени места и югоизточните райони на Пловдив. За щастие огънят е ликвидиран напълно, но проблемът с рекултивацията на бившето хвостохранилище остава. От 2018 година проект за рекултивация има, но финансиране за него така и не е намерено. Общинската администрация в Садово се зае с актуализацията на стария проект. Какво предвижда той и откъде ще се търсят парите – питаме председателя на Общински съвет в Садово Атанас Телчаров.
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“? Как да се пормени начина на разпределение на водния ресурс у нас? Търсим експертния коментар на проф. Емил Гачев от секция "Води" в Института за изследване на климата, атмосферата и водите при БАН.
От Пловдив:
150 деца от пловдивския район „Южен“ ще влязат в нова детска градина след година и половина, ако строителството й приключи в срок. Първата копка беше направена днес, а от общината обещават да „притиснат“ строителите да я завършат предсрочно. За поредната стъпка на администрацията да се справи с дефицита на места в детските градини в Пловдив е репортажът на Антония Попова.
Коледен благотворителен базар организират деца от ОУ „Кочо Честеменски“ в пловдивския район „Централен“. Целта е да съберат средства за подпомагане на децата на загинали полицаи.Инициативата започва в четвъртък - 28 ноември, и ще провължи до 15 декември. Стартът ще бъде даден с впечатляващо шествие с полицейски автомобили. За дарителската кауза и организацията на проявата разказва в репортажа си Даниела Добрева.
Какъв изход търсят селищата и регионите по места срещу обезлюдяването? Примерът е от смолянското село Арда, което поде инициатива за възраждане на тъкачеството. Така ще се съхрани този занаят, но и ще се осигури поминък, за да функционира селото. Разговорът ще е с Федя Романов, директор на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в село Арда.
Слушайте програма „Ден след ден“ на 25 ноември след новините в 15 до 17 часа!
Вторник сутрин по горещите теми в горещото време. За водните ресурси в България - какви неотложни мерки за справяне с все по-острия воден дефицит е нужно да се предприемат на местно и национално ниво ще говорим с проф. Емил Гачев – ръководител на секция „Води“ в Институт за изследване на климата, атмосферата и водите – БАН. И ще питаме какво се..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
Вкъщи, на плажа или дори на работното място, коктейлът винаги е най-добрият начин да се разхладим в горещите дни :)))) И днес Ви сервираме, цветно и с усмивка многопластова смесица от много музика, свежи новини и ... интересни гости за разкош! Започваме с Борис Зафиров, човекът, който разбира от театър, и по-конкретно Форум театър. От него..
Движението невъзможно – такава ще е ситуацията по автомагистрала „Тракия“ в района на Пловдив този предиобед. Причината – протест на горските, който ще блокира движението и в двете платна. Исканията им са – по-високи възнаграждения, промяна на категорията труд и осигуряване на униформено облекло. За заплатите и условията на труд ще е разговорът с..
Днес с предаването посрещаме Владислав Ботев - всеизвестният собственик на легендарния рок- клуб “Полинеро плейс”, който започна от квартал “Изгрев”, а в наши дни смени локацията си в Капана. Говорим за стотиците групи, които са свирили там и хилядите рокаджии, които превърнаха през годините този клуб в в емблематичен храм на рока с пловдивски..