„Няма здрава основа за управленска коалиция и в този парламент. Самите депутати не вярват, че той има потенциала да роди нещо и това бламира опитите за формиране на мнозинство. Това е така, защото изборът на председател би бил знак за политическите партии, че поредните предсрочни избори отново се задават. Като цяло – много политическо говорене и в крайна сметка нищо“ – описва случващото се Елена Дариева.
Самите номинации са достатъчно добре познати. Новото което изглежда е, номинацията на Атанас Атанасов, която, макар и да е нова, надали ще произведе различен резултат. Няма номинация, която да е консенсусна, защото политическите партии така и не успяха да намерят подходящата формула, по която да протече разумен диалог. Наблюдаваме римейк на досегашните опити за избор на председател. Чуваме постоянно взаимни обвинения в корупция, видя се сблъсък между първите и вторите (формации), упреци и реплики за виновност за финансовото състояние на държавата
„Вместо Народно събрание, вече трябва да се нарича „Разнородно събрание“ – иронично коментира социологът от агенция „Насока“.
По думите и, политическият елит се доближава до момента, когато дори твърдите елекорати ще почват да се „ронят“, понеже не могат да „произвеждат“ власт.
Има тежки проблеми, изключително много са темите, които не търпят отлагане – бюджета на държвата, кризата във ВиК сектора и други, докато ние оставаме затворени в цикъла „балотаж“ и ние така и не достигаме до тях, коментира социологът Елена Дариева.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...